Imieniny Petroneli

👩 Petronela ♀️

Do najbliższych imienin Petroneli zostały 314 dni, czyli 10 miesięcy i 10 dni.

Petronela obchodzi swoje imieniny najczęściej 31 maja (sobota)

Pochodzenie imienia

Imię jest pochodzenia łacińskiego, często kojarzone ze św. Piotrem.

Charakterystyka osób noszących imię Petronela

Petronela to kobieta, która wyróżnia się wielką pomysłowością. Chętnie spędza czas w towarzystwie innych osób i bywa, że przyciąga do siebie wiele wartościowych serc. Petronela jest odważna oraz wytrwała. Zawsze dąży do celu i nie przejmuje się żadnymi przeciwnościami losu. Ma wyjątkowy talent organizatorski i dlatego potrafi poradzić sobie z każdym zadaniem. Nieraz to ona inspiruje innych do działania, szczególnie, że ma głowę pełną kreatywnych pomysłów. Młodość traktuje, jako okazję do zdobycia doświadczenia i cóż, nie marnuje chwil na ulotne przyjemności.

Petronela odznacza się dużą wiedzą oraz chęcią do pogłębiania swoich zainteresowań. Często skupia się na swoich pasjach, realizując najśmielsze marzenia. Jednak zachowuje się ze zdrowym umiarem, zwłaszcza, że nie należy do niepoprawnych romantyczek. Potrafi rozwiązać każdy problem i bywa, że to ona pomaga innym w znalezieniu wyjścia z najgorszych tarapatów. Petronela darzona jest ogromnym szacunkiem oraz stawiana jest, jako autorytet. Ona sama nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania i na pewno nie próbuje nikomu narzucić swojego zdania. Chętnie uczestniczy w najróżniejszych dyskusjach i potrafi bronić swoich racji. Bywa, że nie zawsze wygrywa, lecz nie przejmuje się porażkami, bowiem z każdej klęski potrafi wyciągnąć trafny wniosek. Szybko uczy się na swoich błędach i dlatego nie popełnia podobnych pomyłek w przyszłości.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Chętnie wspina się po szczeblach kariery, lecz zawsze ma na uwadze dobro innych. Zdarza się, że zmierza krętymi ścieżkami i nie dąży po przysłowiowych trupach. Petronela jest również ambitna, szczególnie, że wierzy w swoje możliwości. Nie poddaje się, lecz odważnie idzie do przodu. I cóż, dzięki takiej postawie odnosi liczne sukcesy,

W miłości, Petronela poszukuje zaradnego oraz dobrego partnera. Nie jest zwolenniczką szalonych romansów, lecz dąży do stworzenia własnego ogniska domowego. Często całkowicie angażuje się w związek i dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu. Zawsze dba o potrzeby najbliższych i dlatego jej dom emanuje miłością oraz wyjątkowym ciepłem. Petronela potrafi pogodzić każdą dziedziną życia i słynie ze swojej gościnności. Spełnia się zarówno roli gospodyni domowej jak i bizneswoman.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Petronela, również zwana Petronelą rzymską. Według legendy Petronela była córką św. Piotra Apostoła i należała do pierwszych męczennic wczesnochrześcijańskiego Rzymu. Według źródeł zmarła śmiercią naturalną. W 757 roku papież Paweł I polecił przenieść jej relikwie do Bazyliki Św. Piotra. Święta jest patronką Rzymu, pielgrzymów i podróżnych i jest również wzywana w przypadku gorączki. W ikonografii św. Petronela jest zwykle przedstawiana w postawie modlitewnej w koronie męczenników na skroniach i z gałązką palmową, czasami także z delfinem, miotłą, albo kluczem.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XIII wieku, w formach: Piotrumiła, Pietromiła, Petronella, Petronilla.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.