Imieniny Reginy

👩 Regina ♀️

Do najbliższych imienin Reginy zostało 49 dni, czyli 1 miesiąc i 18 dni.

Regina obchodzi swoje imieniny najczęściej 7 września (sobota)

Pochodzenie imienia

Imię Regina jest pochodzenia łacińskiego i wywodzi się od wyrazu regina, oznaczającego „królową”. W wierze chrześcijańskiej odnosi się do tytułu Matki Bożej Królowej Nieba (Regina Coeli).

Charakterystyka osób noszących imię Regina

Reginy to niezwykle uczuciowe kobiety, które zawsze na pierwszym miejscu stawiają dobro rodziny. Nie lubią uczestniczyć w szalonych przygodach i wolą spędzać czas w zaciszu domowym. Jednak to nie znaczy, że preferują samotność, bowiem uwielbiają spotykać się z gronem bliskich przyjaciół. Dokładnie wybierają sobie znajomych, gdyż cenią towarzystwo mądrych osób i niechętnie spędzają czas wśród imprezowiczów lub skrajnych ekstrawertyków.

W życiu Reginy kierują się zazwyczaj uczuciami i nieraz podejmują decyzję pod wpływem głosu serca. To kobiety, które posiadają silnie rozwinięty instynkt opiekuńczy i zawsze gotowe są do wszelkich poświęceń. Przyjaciele wiedzą, że one nigdy nie odmówią udzielenia pomocy potrzebującym i chętnie korzystają z ich wsparcia. One same nigdy nie narzekają na własny los i potrafią otoczyć szczególną opieką zarówno zwierzęta jak i ludzi.

W pracy zawodowej Reginy stawiają na dobre relacje z otoczeniem i cenią sobie odpowiednią atmosferę w miejscu pracy. Nie lubią uczestniczyć w żadnych konfliktach i zazwyczaj to one budują prawidłowe relacje międzyludzkie. Nigdy nie dążą do celu za wszelką cenę, lecz wybierają dłuższą drogę, w której kierują się sprawiedliwością oraz empatią. Reginy wyróżniają się mądrością oraz uczciwością, która pomaga osiągnąć im wielki sukces zawodowy.

Reginy to urodzone filantropki oraz altruistki. Nieraz zwracają szczególną uwagę na instynkt i szóstym zmysłem potrafią wyczuć pewne ważne momenty w życiu najbliższych. Reginy odznaczają się bogatym wnętrzem osobowości i ciekawym charakterem. Nie mają zbyt wielu wad, ale ich zalety są prawdziwymi skarbami. Reginy w życiu uczuciowym dążą do rozwijania więzi emocjonalnych i pielęgnują trwałe związki partnerskie. Nie decydują się na szalone romanse, lecz poszukują stabilizacji życiowej. Szczęście rodzinne stawiają na pierwszym miejscu i często rezygnują z własnych ambicji oraz marzeń. Ale przez to nie czują się nieszczęśliwie, lecz odczuwają wyjątkową satysfakcję. To bardzo dobre przyjaciółki oraz towarzyszki życia, które potrafią stworzyć dom wypełniony szczęściem i miłością.

Patron imienia

Patronką imienia jest Regina, męczennica z Alise (Alesia). Według legendy została osierocona przez matkę, a potem była prześladowana przez swojego ojca, Olibriusza. Święta została skazana na ścięcie przez prześladowcę. Już w 628 roku Reginę czczono w historycznej Alesii, a około 750 roku wybudowano tam ku jej czci bazylikę, której ruiny przebadano w 1923 roku. W 854 roku jej relikwie przeniesiono do pobliskiego opactwa benedyktyńskiego we Flavigny. Do dziś mała miejscowość Alise-Sainte-Reine jest celem wielu pielgrzymek.

Ciekawostki

Imię pojawiło się w Polsce po raz pierwszy w XIV wieku, w formie Regina i w zdrobnieniu Regnoszka, Regnuszka. Imię w postaci Rejna jest spieszczeniem germańskiego imienia z pierwszym członem ragin- / regin- / rejn-, co dosłownie oznacza 'rada'.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.