Sabiny nigdy nie popełniają podobnych błędów i szybko uczą się na pomyłkach innych osób. Dzięki takiej postawie, nabywają wartościowych umiejętności, które wysoko procentują w przyszłości.
Sabiny mogą pochwalić się gronem wiernych i lojalnych przyjaciół. To kobiety szczególnie ceniące przyjaźń jako ważną wartość duchową i dokładnie wybierające sobie towarzystwo. Sabiny przede wszystkim uwielbiają spędzać czas w gronie mądrych i dojrzałych osób, bowiem dzięki nim przyswajają dodatkową wiedzę.
Sabiny to ambitne i pracowite osoby, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Każde zadanie wykonują perfekcyjnie i nieraz odnoszą duże sukcesy zawodowe. To kobiety spełniające się na stanowisku wymagającym wytężonej pracy umysłowej oraz kreatywności, gdyż słynną ze swoich niekonwencjonalnych pomysłów. Jednak Sabiny mają tendencję do stawiana sobie wygórowanych wymagań i mogą czuć się niezadowolone z danego efektu. Kobiety o tym imieniu bardzo przejmują się opinią otoczenia i nieraz kierują się zdaniem innych osób, przez co popełniają poważne pomyłki.
W życiu uczuciowym, Sabiny traktowane są jako księżniczki, oczekujące od życia księcia z bajki. Mężczyźni obawiają się, że zostaną potraktowani ze wzgardą, bowiem to kobiety słynące z określonych wymagań. Jednak w głębi serca, one potrzebują miłości oraz akceptacji, więc ich postawa wynika z lęku przed odrzuceniem. Często mają wiele kompleksów, które hamują ich rozwój i nie pozwalają na pełne rozwinięcie skrzydeł. Sabiny cenią sobie stabilizację życiową, zwłaszcza w sferze finansowej. Od partnera, oprócz określonych atrybutów duchowych, wymagają zasobnego konta bankowego oraz wyjątkowej zaradności życiowej. Często marzą o życiu podobnym do losu księżniczek i w zamian za doskonałe warunki, są gotowe do rezygnacji z własnych zawodowych ambicji.
W Martyrologium Rzymskim znajdują się cztery święte o tym imieniu. Główną patronką tego imienia jest święta Sabina i Serapia. Sabina wspominana jest 29 sierpnia i często utożsamiana jest z postacią, której tytuł nosi bazylika rzymska, zbudowana za Celestyna I. Według niektórych źródeł była córką jakiegoś Heroda i wdową po Walentynie, zaś Serapia była jej towarzyszką. Obie zginęły: Sabina na rozkaz prefekta Elpidiusza 29 sierpnia, zaś Serapia na rozkaz prefekta Berylla 29 lipca.
Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w Polsce w XVIII wieku, w formie do dziś używanej (Sabina).
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.