Imieniny Wacławy

👩 Wacława ♀️

Do najbliższych imienin Wacławy zostały 102 dni, czyli 3 miesiące i 10 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Wacława obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 28 września (sobota) i 5 marca (środa).

Pochodzenie imienia

Imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia Wacław. Według pewnej teorii, imię to ukształtowało się pod wpływem czeskim.

Charakterystyka osób noszących imię Wacława

Wacława to kobieta, która stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z innymi. Uwielbia przebywać w towarzystwie bliższych i dalszych znajomych, więc to z nimi przeżywa wiele przygód. To kobieta otwarta na wszelkie nowości i często żyjąca w ciągłym biegu. Nieraz przypomina prawdziwy wulkan energii, który nigdy nie zaznaje chwili spokoju.

Jednak należy przyznać, że Wacława nigdy nie traktuje innych powierzchownie. Uważa, że każdy człowiek zasługuje na chwilę zainteresowania, więc nieraz poświęca swój czas na zwierzenia przyjaciół. Można powiedzieć, że żyje wyłącznie problemami innych, nie zważając na osobiste kłopoty. Być może jest metoda na ucieczkę przed konfrontacją z własnymi problemami, ale Wacława nie przejmuje się zazwyczaj żadnymi tarapatami. Jest niepoprawną optymistką, która z radością patrzy w przyszłość. Nie zamierza tworzyć czarnych scenariuszy i woli skupić się na pozytywnych aspektach każdej sytuacji.

Wacława traktuje młodość, jako szanse na przygodę. Nie marnuje żadnej chwili i potrafi czerpać z życia wielką przyjemność. Kocha ludzi i otaczający ją świat, więc tą miłością próbuje dzielić się z innymi. Jest bardzo altruistyczna i często angażuje się w charytatywne akcje. Uwielbia pomagać innym i raczej każdy jej czyn podyktowany jest bezinteresownym głosem serca. To kobieta przypominającą dobrego anioła, który dla każdego znajdzie dobre słowo. Niestety, ale zdarza się, że zaniedbuje swoje potrzeby i dopiero po interwencji najbliższych, zaczyna skupiać się na swoim szczęściu.

Choć wydaje się, że Wacława poświęca czas na przyjemności, to jednak należy przyznać, że dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego. Lubi poszerzać swoje horyzonty myślowe i cóż, wyróżnia się niebanalnymi zainteresowaniami. Często podróżuje i każdą wycieczkę traktuje, jako potencjalną przygodę. Dlatego jej życie przypomina jedną niewiadomą i tak naprawdę, to w każdej chwili jest gotowa do przeprowadzenia radykalnych zmian. Nie obawia się trudnych decyzji i zazwyczaj śmiało idzie przez życie. Często swoją postawą wzbudza zaciekawienie i podziw, zwłaszcza wśród osób, które nie słyną z odwagi lub stanowczości. Jednym słowem – jest wzorem do naśladowania.

W pracy zawodowej, Wacława wyróżnia się nieszablonowymi pomysłami oraz twórczym podejściem do obowiązków. Każde zadanie wykonuje z największą staranności, więc ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Wacława spełnia się na stanowiskach związanych z artystycznymi umiejętnościami i gwarantującymi rozwój osobisty.

W miłości, Wacława poszukuje mężczyzny inteligentnego oraz spontanicznego. Marzy o partnerze, z którym będzie mogła przeżywać szalone przygody i dlatego nie każdy mężczyzna ma szansę na zdobycie jej serca. Często to ona zdobywa męskie serce i należy przyznać, że jest odważną kobietą. A jeżeli na swojej drodze spotka interesującego pana, to zazwyczaj pierwsza przejmuje inicjatywę w działaniu.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w źródłach polskich w XIII wieku, a dokładnie w 1263 roku, w formie Więcesława oraz Więcsława (1314 rok).

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.