W pracy zawodowej, zawsze zachowują się sprawiedliwie wobec współpracowników i wolą zdobyć sukces swoją wytrwałością oraz ciężką pracą. Nie uciekają do kłamstwa oraz oszustw, gdyż na pierwszym miejscu stawiają wartości moralne i etyczne. Bardzo często traktowane są jako wzór do naśladowania i nieraz uważane są jako idealne osoby bez żadnej skazy.
Weroniki potrafią uczyć się na błędach i nigdy nie popełniają podobnych pomyłek. To kobiety, które również potrafią umiejętnie wykorzystać swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Bardzo często niosą bezinteresowną pomoc i gotowe są do wielkich poświęceń. Weroniki wzbudzają zaufanie od samego początku znajomości i dlatego mogą pochwalić się dużą ilością bliższych oraz dalszych znajomych.
Weroniki to tradycjonalistki, które nie lubią radykalnych zmian w życiu. Jednak nie bronią za wszelką cenę swojego zdania i należą do tolerancyjnych osób. Nie potępiają otoczenia za odmienne poglądy lub zbyt wyzwolone zachowania. Ale one same słyną z mocno zakorzenionych wartości moralnych.
Weroniki bardzo chętnie troszczą się o inne osoby i nie potrafią żyć w pojedynkę. Zazwyczaj wcześnie zakładają rodzinę i wśród najbliższych czują się spełnione jako matki, żony i kobiety. Nie mają problemu z rezygnowania z ambicji zawodowych i preferują tradycyjny model rodziny. Nie przepadają za szalonymi romansami i dążą do stabilizacji życiowej. Od partnera oczekują wierności oraz poświęcenia dla rodziny, gdyż próbują stworzyć związek oparty na harmonii oraz zaufaniu.
Weronki doskonale godzą swoje obowiązki i najważniejsze jest dla nich posiadanie potomstwa. W takcie wychowywania dzieci czują satysfakcję oraz spełnienie osobiste. To doskonałe matki, które całkowicie oddają serce w pielęgnowaniu szczęścia rodzinnego.
Patronką imienia jest Weronika, matrona jerozolimska. Według legendy, spotkała kroczącego na Golgotę Chrystusa, zaś potem zaczęto utożsamiać ją z niewiastą dotkniętą krwotokiem lub z Martą z Betanii, siostrą Łazarza i Marii. To na jej chuście po otarciu twarzy Jezusa Chrystusa pojawił się jego wizerunek.
Imię pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecza. Imię było błędnie przypisywane słowom vera („prawda”) i eikon („obraz”). Imię nawiązywało do legendy o św. Weronice, która otarła chustą twarz Chrystusowi. W ten sposób na chuście powstał wizerunek Jezusa określany jaki Veraikon.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.