Imieniny Wiktorii

👩 Wiktoria ♀️

Do najbliższych imienin Wiktorii zostało 27 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Wiktoria obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 21 sierpnia (środa), 23 grudnia (poniedziałek) i 20 maja (wtorek).

Pochodzenie imienia

Wiktoria to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, to również żeńska forma męskiego imienia Wiktor. Imię dosłownie oznacza „zwycięstwo”.

Charakterystyka osób noszących imię Wiktoria

Wiktorie to niezwykle uzdolnione osoby, które posiadają liczne talenty, zwłaszcza artystyczne. Szczególną wagę przywiązują do własnego rozwoju i często mogą poszczycić się dobrym wykształceniem. To pracowite kobiety, które potrafią umiejętnie wykorzystać swoje zalety. Wiktorie często odnoszą spektakularne sukcesy i nigdy nie poddają się w obliczu porażki. Wierzą, że każda klęska jest dodatkowym bodźcem do działania.
Wiktorie bardzo chętnie wypełniają swoje obowiązki i nigdy nie odkładają niczego na później. Zawsze podchodzą do zadania z wielką sumiennością oraz odpowiedzialnością. Nie czekają na poprawę losu, lecz same inicjują wiele wydarzeń, które pozytywnie wpływają na ich los. Wiktorie to wulkany energii i zawsze zachęcają otoczenie do większej aktywności. Co ciekawe, w życiu kierują się intuicją oraz nieraz podejmują decyzję pod wpływem emocji. Często słuchają się głosu serca, co wbrew pozorom, okazuje się słuszne.
Wiktorie uwielbiają zmiany w swoim życiu i nie boją się podjąć radykalnych decyzji. Potrafią szybko przystosować się do nowych warunków i odnajdują się w nowym towarzystwie.
Wiktorie słyną ze swojej skromności. Nie skupiają się na sukcesach, lecz poszukują nowych okazji do osiągnięcia celu. Wiedzą, że pycha bywa zwodnicza i zawsze warto zachowywać się ze skromnością. Nie wywyższają się i nie chcą znajdować się w centrum uwagi przyjaciół.
Wiktorie zawsze gotowe są do niesienia bezinteresownej pomocy najbliższym. Nigdy nie odmawiają pomocy i znane są ze swojej uczynności. Ale mają przede wszystkim tendencję do zaniedbywania własnych potrzeb i nieraz czują się zmęczone lub przytłoczone dużą ilością próśb, spraw i obowiązków.
W życiu uczuciowym, Wiktorie kierują się instynktem opiekuńczym i poszukują partnera, którego mogą otoczyć wyjątkową troską. Nieraz rezygnują ze swoich ambicji na rzecz szczęścia mężczyzny, ale nie czują się przez to nieszczęśliwe. To wspaniałe partnerki, które doskonale godzą obowiązki żon, matek i przyjaciółek.
Wiktorie wobec swojej rodziny są wyrozumiałe i cierpliwie. Zawsze znajdują czas na sprawy najbliższych i w gronie rodzinnym odnajdują swój cel życia. To kobiety, które sprawiają, że dom staje się bezpieczną przystanią, a rodzina odnajduje w nim szczęście i spokój przed zgiełkiem świata.

Patron imienia

Jedną z patronek o tym imieniu jest Wiktoria, męczennica z Sabiny. Według podania, święta miała poślubić poganina, lecz kiedy odmówiła mu ręki i nie złożyła ofiary bożkom, to została posłana na śmierć. Jej ciało znajduje się do dziś w Subiaco, gdzie można zobaczyć grobowiec świętej. Wiktoria wspominana jest 10 lipca.

Ciekawostki

Imię Wiktoria odnosi się do bogini rzymskiej, która była uosobieniem zwycięskiej siły Jowisza. Jej miejsce kultu znajdowało się na Palatynie. Imię to nosiła także jedna z trzydziestu tyranów, która przekazała władzę Mariuszowi, później zaś Tetrikusowi. W czasach nowożytnicy imię Wiktoria nosiła między innymi królowa Wielkiej Brytanii.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.