Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i cóż, uczy się przez całe życie. Wiedzę traktuje jako jedną z najważniejszych wartości, dlatego stale poszerza swoje horyzonty. Posiada wszechstronne uzdolnienia i słynie ze swoich licznych talentów. To mężczyzna, który potrafi zrobić coś z niczego i zazwyczaj odnosi sukcesy w różnych dziedzinach życia. Choć posiada typowo logiczny i analityczny umysł, to w życiu kieruje się głosem emocji. Nieraz podejmuje decyzje pod wpływem chwili i raczej nie zastanawia się na przyszłymi konsekwencjami. Ale ma wielkie szczęście życiowe, dlatego jego decyzje zazwyczaj okazują się trafne.
Niestety, ale Wojciech jest również nieufny wobec innych ludzi. Z dystansem podchodzi do wszelkich znajomości i raczej nie należy do duszy towarzystwa. Nie lubi nawiązywać nowych znajomości i z dystansem podchodzi do wszelkich prób zbliżenia. Nie lubi opowiadać o sobie, szczególnie o swoich marzeniach, tak więc sprawia wrażenie zamkniętego w sobie. Jest wnikliwym obserwatorem i woli znajdować się w cieniu niż w centrum wydarzeń.
W miłości, Wojciech traci swoją pewność siebie. Nie czuje się dobrze w towarzystwie kobiet i raczej unika podobnego towarzystwa. Nie angażuje się w krótkie romanse i cóż, często ucieka od wszelkich zobowiązań. Wojciech szuka idealnej kandydatki na żonę i ma wysokie wymagania. Nie każda kobieta ma szansę na zdobycie jego serca, szczególnie, że on krytycznie podchodzi do znajomości damsko-męskich. Wojciech marzy o domu pełnym miłości oraz ciepła, dlatego od kobiety wymaga dużej dojrzałości emocjonalnej oraz psychicznej. Zazwyczaj jest idealnym mężem oraz wyrozumiałym ojcem, gdyż z cierpliwością podchodzi do wszelkich dziedzin życia osobistego. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i raczej nie zdarza się, żeby uciekał od obowiązków domowych.
Patronem imienia jest św. Wojciech, męczennik, urodzony około 956 roku w czeskich Libicach, w możnej rodzinie Sławnikowiców. Kształcił się w Magdeburgu pod opieką tamtejszego arcybiskupa, Adalberta. Został zabity 23 kwietnia 997 roku przez pogan. Św. Wojciech jest patronem Kościoła w Polsce. Jego kult szybko ogarnął Węgry, Czechy oraz kolejne kraje Europy. Święty Wojciech jest jednym z trzech głównych patronów. Jest również patronem archidiecezji gnieźnieńskiej, gdańskiej, warmińskiej i diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz miast, m.in. Gniezna, Trzemeszna, Serocka. Ku czci św. Wojciecha zostały zrobione słynne drzwi gnieźnieńskie, na których w 18 obrazach-płaskorzeźbach, wykonanych w brązie, są przedstawione sceny z życia św. Wojciecha.
W ikonografii Święty występuje w stroju biskupim, w paliuszu, z pastorałem. Do jego atrybutów należą orzeł, wiosło oraz włócznie, od których zginął.
Imię Wojciech pojawiło się w Polsce XII wieku, w następujących formach: Wojciech, Wojciesz, Wojcieszko, Wojcik, Wojech, Wojek, Wojtasz, Wojtaszek, Woś, Wosiek.
Imię Adalbert nie jest odpowiednikiem imienia Wojciech. Jest ono drugim imieniem św. Wojciecha.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.