Kalendarz 2021 do druku PDF i JPG wodospady

2020-12-31 | Autor: MB | Święta w Polsce
bimKal.pl na codzień specjalizuje się w kalendarzach internetowych, ale postanowiłem podzielić się z Państwem kalendarzem na 2021, który można wydrukować choćby na domowej drukarce. Domyślnie karty kalendarza przygotowane są do wydruku na drukarce A3, ale równie dobrze można go wydrukować na kartkach formatu A4. Sugeruję, aby przy wydruku wybrać opcję “Dopasuj do obszaru zadruku” - wówczas unikniesz ewentualnego obcięcia marginesów.


Lista plików PDF z kalendarzem 2021 (12 plików A3 na 12 miesięcy)
Kalendarz na styczeń 2021 PDF (3,8 MB)
Kalendarz na luty 2021 PDF (10,5 MB)
Kalendarz na marzec 2021 PDF (9,3 MB)
Kalendarz na kwiecień 2021 PDF (5,0 MB)
Kalendarz na maj 2021 PDF (9,4 MB)
Kalendarz na czerwiec 2021 PDF (3,8 MB)
Kalendarz na lipiec 2021 PDF (7,1 MB)
Kalendarz na sierpień 2021 PDF (1,2 MB)
Kalendarz na wrzesień 2021 PDF (4,5 MB)
Kalendarz na październik 2021 PDF (2,8 MB)
Kalendarz na listopad 2021 PDF (1,5 MB)
Kalendarz na grudzień 2021 PDF (2,3 MB)

Pliki PDF są dość dużej wielkości, więc przygotowałem także wersję w postaci plików JPG. Jest to także alternatywna wersja, którą także można wydrukować na domowej drukarce przy użyciu systemowej przeglądarki obrazów.

Lista plików JPG z kalendarzem 2021 (12 plików wysokiej rozdzielczości i niewielkiej kompresji)
Kalendarz na styczeń 2021 JPG (2,9 MB)
Kalendarz na luty 2021 JPG (4,3 MB)
Kalendarz na marzec 2021 JPG (4,3 MB)
Kalendarz na kwiecień 2021 JPG (3,3 MB)
Kalendarz na maj 2021 JPG (4,0 MB)
Kalendarz na czerwiec 2021 JPG (3,9 MB)
Kalendarz na lipiec 2021 JPG (4,1 MB)
Kalendarz na sierpień 2021 JPG (2,8 MB)
Kalendarz na wrzesień 2021 JPG (3,4 MB)
Kalendarz na październik 2021 JPG (3,9 MB)
Kalendarz na listopad 2021 JPG (2,9 MB)
Kalendarz na grudzień 2021 JPG (4,0 MB)

Do pobrania dostępna jest także paczka plików JPG skompresowanych przy pomocy strony tinypng.com: Kalendarz 2021 wodospady jpg skopmresowany (archwum w postaci pliku zip).

Dodatkowe informacje w postaci tzw. FAQ

Dlaczego kalendarz z wodospadami?
Jedno z powiedzeń (lub jak kto woli przesądów) mówi, że kalendarze z wodą płynącą zapewniają pomyślność finansową. A im większy strumień, tym większe strumienie gotówki będą napływać w poszczególnych miesiącach.

Dla kogo jest ten kalendarz?
Kalendarz ten został stworzony przez właściciela strony bimKal.pl wyłącznie do użytku niekomercyjnego. Oznacza to tyle, że możesz go wydrukować zarówno w domu jak i firmie/biurze, ale nie możesz go sprzedawać czy w inny sposób zarabiać.
Jest on w pełni bezpłatny i nikt nie jest upoważniony do pobierania opłat za udostępnione pliki. Dołożyłem wszelkich starań, aby udostępnione pliki były wolne od złośliwego oprogramowania, niemniej pobierasz te pliki na własną odpowiedzialność.

Co zawiera ten kalendarz?
Ogólnie kalendarz składa się z 2 elementów: zdjęcia wodospadu i kalendarium miesiąca. Wszystkie zdjęcia pochodzą z portalu Pixabay a kalendaria są autorskim opracowaniem na potrzeby kalendarza bimKal.pl. Święta zaznaczone na czerwono (czerwone tło) to są święta ustawowo wolne o pracy, dni z zielonym tłem to dni powszechnych świąt okazjonalnych takich jak np. Dzień Babci i Dziadka czy Dzień Mamy i Taty. W kalendarium wymienione są także niektóre święta państwowe oraz imieniny na każdy dzień roku.

W kalendarzu nie ma moich imienin. Dlaczego?
Jeśli brakuje Twoich imienin w kalendarzu, to oznacza, że jesteś bardzo wyjątkową osobą. Kalendarz bimKal w widoku miesięcznym zawiera listę imion, które są powszechnie celebrowane w danym dniu. Ale nie są to jedyne daty, kiedy można obchodzić imieniny. przykładowo nie każdy Andrzej obchodzi swoje imieniny 30 listopada, choć są to nieliczne osoby. Dlatego tez może się tak zdarzyć, że w danym dniu nie jest wymienione imię, którego tam byś się spodziewał/a. Kalendarium miesięczne zawiera listę tych najpopularniejszych imion męskich i żeńskich. Te nieco mniej popularne imiona możesz odnaleźć w kartkach z kalendarza. Może się tak zdarzyć, że spośród około 2,5 tys imion w naszym kalendarzu nie znajdziesz tych mało popularnych. Wg danych z bazy PESEL w Polsce używanych jest 21,5 tys różnych imion męskich i 16,44 tys imion żeńskich (a dane te mówią tylko o imionach, które noszone jest przez dwie osoby lub więcej).

Jak mogę wydrukować ten kalendarz?
Przygotowane do pobranie pliki PDF i JPG są przygotowane pod format typoszeregu A3/A4 i można je zwyczajnie wydrukować na (najlepiej) kolorowej drukarce na zwykłym papierze. Jeśli oczekujesz wydruku na sztywniejszym papierze, to użyj takiego do wydruku (o większej gramaturze). A jeśli zechcesz posiadać ten kalendarz w formie sztywnych kart ze spiralą, to skorzystaj z powszechnie dostępnych ofert druku fotokalendarzy, najlepiej tych gdzie oferują opcję z własnym kalendarium. Sam własnie taki sobie zamówiłem (koszt około 25 zł + ewentualne koszty przesyłki). Dopóki korzystasz z mojego kalendarza tylko do celów niekomercyjnych, to jest wszystko w porządku.

Znalazłem błąd w kalendarzu. Gdzie mogę zgłosić błąd?
Przedstawiony powyżej kalendarz jest moją wizją kalendarza i mam świadomość, że nie jest on doskonały. Być może są tam literówki i wiem, ze nie wszystko jest "pod linijkę". Jest to pierwsza edycja w takiej formie. Jeśli spotka się z uznaniem, to pewnie będą kolejne. Jeśli masz potrzebę napisania do mnie, to poślij wiadomość na adres bimkal@bromar.pl
Kalendarz jest jaki jest. Jeśli się spodobał, to super, jeśli nie, to trudno - jakoś będę musiał z tym żyć :)

Reprezentuję firmę XYZ. Chciałbym porozmawiać o interesach. Jak się mogę z tobą skontaktować?
Można zrobić to na kilka sposobów. Najprościej, to po prostu napisz wiadomość na adres e-mail: bimkal@bromar.pl
Proszę, aby ewentualna wiadomość zawierała możliwie dużo informacji w temacie w jakim do mnie jest wysyłana.
Nie oferuję wydruku kalendarzy. Za zlecone usługi wystawiam faktury.