Kalendarz dla babci i dziadka

2022-01-01 | Autor: MB | Święta w Polsce | Aktualizacja: 2022-01-10
Początek roku, to czas podejmowania postanowień noworocznych. W Polsce to także czas przygotowań do obchodów Dnia Babci i Dnia Dziadka, które od lat obchodzimy 21 i 22 stycznia. Powszechnym prezentem są różne kalendarze dla babci i dziadka. Takie kalendarze zwykle powstają w przedszkolach i w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Postanowiłem odrobinę ułatwić to zadanie i przygotowałem różne warianty kalendarza na 2022 rok.


Przygotowane kalendarze na 2022 r. różnią się nieznacznie. Pierwszy w wariancie z nieco większą ilością miejsca na zdjęcie (duża ramka o rozmiarze około 16x9 cm), ale nieco mniejszymi kalendariami miesięcznymi (4 miesiące w rzędzie). Drugi z mniejsza ramką (około 13x7,2 cm), ale za to większe kalendaria miesięczne i ułożone w tradycyjnym układzie kwartalnym. Trzecia propozycja, to kalendarz w układzie 4 miesięcy w rzędzie, ale z jeszcze większa ilością miejsca na wklejenie zdjęcia lub rysunku dzieci. W kalendarzach zaznaczono tzw. niedziele handlowe oraz święta, które są dniami wolnymi od pracy i święta okolicznościowe. Pod kalendarzem została umieszczona legenda, gdzie wymienione są wszystkie zaznaczone w kalendarzu święta i okazje. Kalendarze zostały przygotowane są do druku w dwóch formatach: jako pliki PDF i JPG.

Lista plików PDF i JPG z kalendarzami do druku:
Kalendarz 2022 PDF z ramką na zdjęcie wer. 1 (267 kB) - 4 miesiące w rzędzie
Kalendarz 2022 PDF z ramką na zdjęcie wer. 2 (269 kB) - układ kwartalny
Kalendarz 2022 PDF z miejscem na zdjęcie lub rysunek (267 kB) - 4 miesiące w rzędzie

Kalendarz 2022 JPG z ramką na zdjęcie wer. 1 (394 kB) - 4 miesiące w rzędzie
Kalendarz 2022 JPG z ramką na zdjęcie wer. 2 (428 kB) - układ kwartalny
Kalendarz 2022 JPG z miejscem na zdjęcie lub rysunek (377 kB) - 4 miesiące w rzędzie

Jeśli jednak potrzebujesz tradycyjnego układu bez ramki, to proszę przejdź na stronę rocznego widoku kalendarza 2022 i tam znajdziesz do pobrania kalendarze PDF i JPG w formacie A4 i A3 pionowo i poziomo (do wyboru)

Udostępnione kalendarze są bezpłatnie i każdy może z nich skorzystać pod warunkiem wykorzystanie niekomercyjnego. Zatem mogą z niego skorzystać zarówno dzieci i ich rodzice, a także przedszkola i szkoły czy inne placówki oświatowe i wychowawcze.

Jak skorzystać z powyższych kalendarzy?
Po pobraniu wybranego pliku wydrukuj go na kolorowej drukarce w formacie A4. Przy przygotowaniu plików starałem się zostawić marginesy, ale w zależności od drukarki może być konieczne użycie opcji "Dopasuj do obszaru zadruku" aby niczego nie ucięło. Przy drukarkach laserowych powinno się udać uzyskać pełny wydruk nawet w opcji "Dopasuj do rozmiaru papieru" (w pełnym rozmiarze A4, a nawet A3).
Jeśli skorzystasz z pliku JPG to możesz wkleić zdjęcie w ramkę jeszcze przed wydrukowaniem. Do tego przyda się odrobina umiejętności komputerowych i program graficzny - ze swojej strony mogę polecić GIMP-a (wolne i otwarte oprogramowanie na popularne systemy operacyjne).