Imieniny Łucjana

👨 Łucjan ♂️

Do najbliższych imienin Łucjana zostało 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Łucjan obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 13 czerwca (czwartek), 26 października (sobota) i 7 stycznia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Łucjan to imię pochodzenia łacińskiego. Imię to jest spolszczoną wersją łacińskiego Lucianus, co oznacza "należący do Lucjusza, wywodzący się od Lucjusza"

Charakterystyka osób noszących imię Łucjan

Łucjan to mężczyzna, który wyróżnia się honorowym oraz sprawiedliwym zachowaniem. W życiu kieruje jasno określonymi zasadami i zazwyczaj wartości moralne stawia na pierwszym miejscu. To człowiek, na którym można polegać we wszystkich dziedzinach życiach. Nie cierpi konfliktów i raczej to on jest godzącą stroną we wszelkich waśniach. Nie podejmuje decyzji pod wpływem chwili, lecz każdy krok poddaje wnikliwej analizie. I cóż, zazwyczaj każda decyzja okazuje się nadzwyczaj trafna.

Łucjan może pochwalić się dużym gronem bliskich oraz dalszych znajomych. Wzbudza powszechną sympatię i posiada wyjątkowy talent do nawiązywania kolejnych znajomości. Uwielbia spędzać czas wśród ludzi i tak naprawdę, to źle znosi wszelką samotność. Zazwyczaj jest urodzonym optymistą, który z radością patrzy w przyszłość. Nie przejmuje się na zapas i wie, że optymizm potrafi wiele zmienić. Jednak to nie znaczy, że polega jedynie na szczęściu, lecz potrafi walczyć z przeciwnościami losu. Łucjan jest pewnym siebie mężczyzną, który wierzy we własne możliwości. Jednak ma tendencję do porywania się motyką na słońce i nieraz bywa tak, że ponosi dotkliwą klęskę.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz wytrwałością. Nawet wśród współpracowników okazuje wyrozumiałość i cierpliwość, więc zazwyczaj mija dużo czasu zanim osiągnie wyznaczony cel. Jednak on się tym mnie przejmuje, bowiem wie, że istnieją ważniejsze wartości niż pieniądze oraz sława. Dlatego choć może nie wspinać się po szczeblach kariery, to jednak darzony jest ogromnym podziwem oaz szacunkiem.
Łucjan nie lubi wszelkich zmian w swoim życiu. Bywa, ze jest typowym tradycjonalistą, który niechętnie zmienia swoje przekonania. Ale nikomu nie narzuca swojej woli i nie pozwoli na wyrządzanie krzywdy innym. Łucjan lubi uczestniczyć we wszelkich dyskusjach i zazwyczaj jest tak pewny swoich racji, że nie zważa na siłę argumentów przeciwnika.

W życiu miłosnym, Łucjan poszukuje kobiety o spokojnym oraz cierpliwym charakterze. Szczególną uwagę zwraca na nieśmiałe kobiety, które z optymizmem patrzą w przyszłość. Łucjan potrzebuje miłości, jak kwiat na pustyni, więc zdarza się, że poświęca czas na krótkie miłostki. Ale gdy na swojej drodze spotka miłość swojego życia, to gotowy jest do porzucenia dotychczasowego stylu i zachowania pełnej wierności. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek, lecz pod warunkiem, że jego partnerka będzie odznaczała się ogromną dozą cierpliwości oraz wyrozumiałości.

Ciekawostki

Co ciekawe, w dawnym języku polskim imiona pochodzące z łaciny i zaczynające się od litery L zapisywało się przez Ł. Dlatego oboczną postacią tego imienia jest Lucjan.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.