Dzień Singli 2020

Do najbliższych obchodów Dnia Singli zostało 90 dni, czyli 2 miesiące i 29 dni.

W 2020 roku Dzień Singli przypada na 11 listopada (środa).

Dzień Singli, powstał na Uniwersytecie Nanjing (Chiny) w 1993 roku. Obchody Dnia Singli rozprzestrzeniły się na kilka innych uniwersytetów w Nanjing w latach 90. Święto nazwano „Dniem Singli”, ponieważ jego data 11/11 (11 listopada) składa się z czterech „jedynek”, reprezentujących cztery single.

Istnieje kilka teorii wyjaśniających utworzenie obchodów Dnia Singli. Najbardziej rozpowszechnioną teorią jest to, że święto wyrosło z kultury akademika Uniwersytetu Nanjing. Historia jednego źródła jest taka, że ​​w 1993 r. Czterech studentów akademika Mingcaowuzhu Uniwersytetu Nanjing („Wszyscy samotni mężczyźni”) dyskutowało o tym, jak oderwać się od monotonii bycia singlem i zgodzili się, że 11 listopada będzie dniem wydarzeń i uroczystości ku czci bycia singlem. Działania te rozprzestrzeniły się na uniwersytet i ostatecznie trafiły do ​​szerszego społeczeństwa. Rozprzestrzenianie wzrosło wraz z wykorzystaniem mediów społecznościowych, a wydarzenie stało się coraz bardziej popularne we współczesnej chińskiej kulturze i społeczeństwie.

Dzień Singli jest okazją do spotkania samotnych osób i organizacji przyjęć. Święto było początkowo obchodzone tylko przez młodych mężczyzn, stąd początkowa nazwa „Dzień Kawalera”. Jednak obecnie jest powszechnie obchodzony przez obie płcie. Imprezy „w ciemno” są popularne w tym dniu, próbując zmienić pojedynczy status uczestników. Niektóre uniwersytety organizują specjalne programy w celu zebrania singli na uroczystości.

Dzień Singli szybko przerodził się także w ogromne święto zakupów, popularne szczególnie wśród młodych osób. Jeden z głównych graczy sprzedaży internetowej, platforma Alibaba tylko w ciagu Dnia Singli sprzedaje towary warte dziesiątki miliardów dolarów amerykańskich.

W 2011 roku Dzień Singli stał się Dniem Singli stulecia, ponieważ ta data miała sześć "jedynek", co zwiększyło znaczenie tej okazji. W 2011 r. 11 listopada w Chinach miała miejsce ponadprzeciętna liczba uroczystości małżeńskich. W samym Pekinie było to ponad 4000 par (normalnie średnio jest ok. 700 par dziennie).

Dziś Dzień Singli staje się coraz bardziej popularny także poza Chinami. Wiele krajów Azji Południowo-Wschodniej jest to szczególne święto. Do celebrowania tej szczególnej daty przekonuję się także kraje kultury zachodniej, ale zarówno w Polsce, jak i wielu krajach europejskich data 11 listopada ma charakter święta patriotycznego, a jest to oczywiście związane rocznicą zakończenia I wojny światowej w 1918 r. W Polsce Dzień Singla obchodzony jest w dniu 15 listopada, w dniu wspomnienia św. Faustyna, uważanego za patrona singli.