Dzień Ulicy Sezamkowej 2024

Do najbliższych obchodów Dnia Ulicy Sezamkowej zostało 109 dni, czyli 3 miesiące i 17 dni.

W 2024 roku Dzień Ulicy Sezamkowej przypada na 10 listopada (niedziela).

10 listopada to rocznica wyemitowania pierwszego odcinka Ulicy Sezamkowej, a równocześnie jej święto. Bajka edukacyjna uwielbiana na całym świecie jest puszczana niezmiennie od 1969 roku. Popularność Wielkiego Ptaka, Ciasteczkowego Potwora czy Żaby Kermita przerasta bajkę i są oni częścią światowej popkultury.


Wielki Ptak i spółka

W czasach natłoku produkcji telewizyjnych, odchodzenia dzieci od telewizji i przechodzenia do Internetu i przewagi animacji, sukces Ulicy Sezamkowej jest prawdziwym fenomenem. Bajka w 2020 roku świętowała 50 sezon! W 2004 program został wpisany do „Wielkiej Księgi Rekordów Guinnessa 2004” jako „Najpopularniejszy Dziecięcy Program Edukacyjny” - program pokazywano w 180 krajach. Do 2018 roku bajka zdobyła 189 nagród Emmy!


Pomyśleć, że bajka powstała jako program edukacyjny skierowany do dzieci ze śródmiejskich slumsów, aby pomóc im tworzyć prawidłowe zdania w języku angielskim. Program od początku powstawał z pomocą dziecięcych psychologów i nauczycieli. Postacie poruszają tematy religii, polityki, rasy, oraz aktualnych wydarzeń: np. ataku na WTC czy huraganu Katrina. W Polsce bajka była emitowana w latach 90., teraz można ją znaleźć tylko w Internecie.


Zapoznaj swoje dzieci z bohaterami Ulicy Sezamkowej

Jeśli masz pociechy koniecznie przedstaw im bohaterów ze znanej ulicy. Może już znają Ciasteczkowego Potwora? Jeżeli sam wychowałeś się na tej bajce, warto wrócić do odcinków z Twoich lat i zobaczyć czy przygody Kermita i Elmo dalej Cię śmieszą.