Imieniny Adelajdy

👩 Adelajda ♀️

Do najbliższych imienin Adelajdy zostały 243 dni, czyli 7 miesięcy i 29 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Adelajda obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 12 grudnia (czwartek) i 5 lutego (środa).

Pochodzenie imienia

Adelajda to imię pochodzące z języka germańskiego, a oznacza osobę wywodzącą się ze szlachetnego rodu, o szlachetnym obliczu i usposobieniu.

Charakterystyka osób noszących imię Adelajda

Adelajda to kobieta, która wyróżnia się doskonałymi manierami. Zawsze zachowuje się odpowiednio do sytuacji i bywa, że stawiana jest jako wzór do naśladowania. Jest przy tym uosobieniem elegancji, bowiem dużą wagę przykłada do wyglądy zewnętrznego. Dlatego zawsze prezentuje się wprost olśniewająco. Uwielbia sztukę i zazwyczaj można ją spotkać w miejscach, w których przeplata się sztuka artystyczna z codziennością. Również uwielbia przyrodę, bowiem na jej łonie odzyskuje równowagę duchową.

Adelajda jest przy tym bardzo pracowita i zazwyczaj wyróżnia się wielką sumiennością. Zawsze czerpie z pracy wielką przyjemność i bywa, że zapomina o własnych potrzebach. Jest przy tym bardzo odpowiedzialna, gdyż nie ucieka od wszelkich obowiązków. Nawet w przypadku porażki, szubko podnosi się i dalej walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu. Dlatego tak często odnosi wielkie sukcesu, a fortuna sprzyja jej wyjątkowo.

Adelajda posiada wiele uzdolnień, które sprawiają, że wyróżnia się z tłumu szarych ludzi. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego, więc nie marnuje życia na ulotne przyjemności. Każdą chwilę traktuje, jako możliwość wzbogacenia swojej wiedzy, więc zazwyczaj uczy się przez całe życie. I dlatego ma ogromną szansę na odniesienie naukowego sukcesu.
Adelajda jest bardzo pewna siebie i przy tym odważna. Nie przejmuje się żadnymi krytycznymi uwagami i dlatego z wytrwałością dąży do celu. Jednak nie można odmówić jej empatii, bowiem uwielbia pomagać innymi. Często staje w obronie poszkodowanych i słabszych, dlatego wzbudza ogromny szacunek.

Jej życie jest poukładane oraz uporządkowane. Choć nie jest zwolenniczką wielkich zmian w swoim życiu, to jednak potrafi podjąć ważne decyzje. Posiada wyjątkowe zdolności organizatorskie i dlatego spełnia się w roli lidera. Jest dobrą szefową, która z mądrością kieruje swoim zespołem.

W miłości poszukuje mężczyzny, który wyróżnia się mądrością oraz dobrym charakterem. Nie rzuca się w wir krótkich miłostek, ale czeka na prawdziwą miłość. Choć wzbudza wielkie zainteresowanie, to jednak nie każdy ma szansę na zdobycie jej serca. I tylko wytrwały oraz cierpliwy mężczyzna ma szansę na stworzenie z nią szczęśliwego związku.

Patron imienia

Patronką imienia jest Adelajda z Vilich ksieni ufundowanego przez jej rodziców klasztoru panien kanoniczek. Patronka zmarła około 1015 roku. Wspomnienie jej obchodzono 5 lutego, zaś jej kult zaaprobowano w 1966 roku.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce we wczesnych czasach średniowiecza. Według pewnych źródeł, imię to nosiła siostra lub córka Mieszka I. Imię to zostało przyjęte w rodzinie Piastów, którzy wchodzili w związki małżeńskie z księżniczkami niemieckimi. Początkowo imię to pojawiło się w formie: Adlejda, Adilhejda, Adlejta, Atlejda, Atlejta.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.