Imieniny Adeli

👩 Adela ♀️

Do najbliższych imienin Adeli zostało 218 dni, czyli 7 miesięcy i 4 dni.

Adela obchodzi swoje imieniny najczęściej 23 listopada (sobota)

Pochodzenie imienia

Imię to jest jednym z najstarszych imion germańskich. Wywodzi się od starogermańskiego miana Adalheidis, które oznaczało szlachetną osobę. Co ciekawe, w ten sposób określano kobietę szlachetnego rodu.

Charakterystyka osób noszących imię Adela

Adela to kobieta, która wyróżnia się niespotykaną energię i chęcią działania. Często przypomina wulkan aktywności i prawe zawsze nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu. Adela jest również perfekcjonistką, która dąży do osiągnięcia ideału. Nieraz dość krytycznie podchodzi do swoich sukcesów i cóż, należy przyznać, że wiecznie jest niezadowolona z własnych umiejętności. Wierzy, że zawsze może osiągnąć więcej niż dotychczas, więc realizuje zadania z podwójną mobilizacją. Nie osiada na laurach, lecz wyznacza sobie kolejne cele do zdobycia. Niestety, ale często nie mierzy swoich sił na zamiary i bywa, że porywa się z motyką na słońce. Lecz nawet w takich sytuacjach, wierzy, że osiągnie każdy szczyt.
Adela zadziwia otoczenie swoją wytrwałością oraz cierpliwością. Choć często inni próbują zniechęcić ją do realizacji szalonych planów, to jednak małymi krokami osiąga wyznaczony cel. Nie jest Don Kichotem, który walczy z wiatrakami, lecz dokładnie analizuje każdą sytuację. Choć kieruje się w życiu intuicją i porywami serca, to jednak trudne decyzje poddaje chłodnej logice. To kobieta, która wyróżnia się silną wolą i wielkim zdecydowaniem. Zna swoją wartość i wie, że może wiele osiągnąć, dlatego nie oszczędza swoich sił i gotowa jest do wszelkich poświęceń.
Należy przyznać, że Adela jest indywidualistką w każdej dziedzinie życia. Nie cierpi poddawać się woli innych i raczej trudno namówić ją do zmiany zdania. Jest przekonana o swoich racjach i nie pozwoli na atakowanie jej poglądów. W takich sytuacjach staje odważnie do walki i z zaciętością broni swojego szczęścia. Kolejną zaletą Adeli jest szczerość, bowiem ona uważa, że każda prawda jest lepsza niż piękne kłamstwa.
Adela lubi rywalizację i często staje w szranki w różnych sytuacjach. Uwielbia ryzyko i na pewno nie jest domatorką ceniącą spokój. Nie boi się podejmować poważnych decyzji i słynie z ryzykowanych posunięć. Ale często myli odwagę z brawurą i bywa, że nie każdy krok okazuje się przemyślany.
Również w pracy zawodowej, Adela dąży do osiągnięcia jak największych sukcesów. Chętnie realizuje trudne zadania i często poświęca młodość na wspinanie się po szczeblach kariery. Nie cierpi wszelkiej krytyki i niechętnie korzysta z dobrych rad najbliższych. Niestety, ale nie przywiązuje wagi do przyjaznych relacji z otoczeniem i bywa, że może cierpieć na dokuczliwą samotność.
W miłości, Adela poszukuje mężczyzny zaradnego oraz cierpliwego. Dość niechętnie podchodzi do poważnych związków i często rzuca się w wir krótkich miłostek. Potrafi korzystać z życia i zazwyczaj zmienia partnerów jak rękawiczki. Lubi przyciągać męskie spojrzenia i w męskim towarzystwie czuje się jak ryba w wodzie. Jest świadoma swojej kobiecości i zazwyczaj korzysta z uroku osobistego. To kobieta, przy której łatwo stracić głowę, szczególnie, że lubi dominować w każdej sytuacji. I dopiero, gdy na swojej drodze życia spotka prawdziwą miłość, to gotowa jest na porzucenie dotychczasowego stylu życia. Ale nawet w ramionach stałego partnera poszukuje kolejnego męskiego serca do zdobycia.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Adela, która zmarła około 735 roku. Według źródeł, była siostrą św. Irminy, założycielki klasztoru w Echternach Poczatkowo żyła w małżeństwie, ale później została obrana była ksienią założonego przez siebie benedyktyńskiego klasztoru w Pfalzel pod Trewirem. Została kanonizowana w 1072 roku, a jej kult wciąż jest żywy w okolicach Trewiru. Święta wspominana jest 24 grudnia.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w czasach wczesnego średniowiecza, a dokładnie w XI wieku. Imię Adela pojawiło się w Polsce dzięki wpływom francuskim w XVIII wieku. Dodatkowo w Polsce utworzono spieszczenie tego imienia, które brzmi Adelka.

Astrologia

Znak zodiaku: Baran
Ciało niebieskie: Mars
Szczęśliwy kolor: Fioletowy
Szczęśliwy kamień: ametyst
Szczęśliwa liczba: 5
Szczęśliwy dzień: Niedziela

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.