Imieniny Adriana

👨 Adrian ♂️

Imieniny Adriana były 5 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Adrian obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 8 lipca (poniedziałek), 9 stycznia (czwartek) i 5 marca (środa).

Pochodzenie imienia

Adrian to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od imienia cesarza Hadriana (Hadrianus), czyli "pochodzący z Hadrii" lub "z regionu morza Adriatyckiego".

Charakterystyka osób noszących imię Adrian

Adriany to wulkany energii i zawsze mają miliony pomysłów na minutę. To mężczyźni bardzo dynamiczni, nie ograniczający się do jednej dziedziny wiedzy. Zawsze poszukują okazji do przyswajania nowych informacji. Adriany potrafią odnieść sukces, ale pod warunkiem, że uwierzą we własne możliwości. Bardzo często stawiają sobie cele do osiągnięcia, lecz równie szybko potrafią zrezygnować z danej pracy.
Adriany są optymistami i uważają, że to człowiek sam musi zapracować na swój los. Nie wykazują biernej postawy, lecz zazwyczaj to oni są aktywną stroną działania. Nie czekają na uśmiech fortuny, ale z odważnie walczą ze wszelkimi przeciwnościami losu. Adriany także posiadają liczne talenty, zwłaszcza w sferze artystycznej. Nieraz są uzdolnieni muzycznie lub plastycznie, więc w swoim życiu poszukują dalszych dróg rozwoju, zwłaszcza duchowego. Mają szczególne predyspozycje do zrobienia oszałamiającej kariery, szczególnie w twórczym zawodzie.
Adriany są także posiadaczami dużej charyzmy, która potrafi porwać tłumy. To dusze towarzystwa, uwielbiające spędzać czas w licznym gronie bliższych i dalszych znajomych. Wzbudzają powszechny szacunek, lecz oni dzięki swojej wrodzonej skromności nie chcą wyróżniać się w otoczeniu. To także urodzeniu działacze i altruiści, bowiem bardzo dużo czasu poświęcają na niesienie bezinteresownej pomocy innym. A dzięki takiej postawie, przyciągają do siebie wiele wartościowych osób.
W miłości Adriany poszukują ciepłej i kochającej partnerki. Nie mają zbyt dużych wymagań i często zwracają szczególną uwagę na charakter kobiety. Nie koncentrują się jedynie na urodzie partnerki, lecz szukają niepowtarzalnych ich cech, które sprawią, że obdarzą kobietę wierną oraz gorącą miłością. Adriany nie tolerują żadnych przejawów braku lojalności i podobnych postaw oczekują od partnerki. To mężczyźni, dla których dobro rodziny zawsze znajduje się na pierwszym miejscu. I nieraz wolą zrezygnować z własnych ambicji niż zaburzyć szczęście najbliższych. Bardzo dobrze wywiązują się z roli ojca oraz partnerów, tak więc kobiety zazwyczaj w takich związkach czują się szczęśliwe oraz spełnione.

Patron imienia

Patronem imienia jest Adrian i jego towarzysze, męczennicy z Nikomedii. Według podania, Adrian był oficerem, którego nawrócili na wiarę chrześcijańską żołnierze, jego późniejsi towarzysze męczeństwa. Przez dłuższy czas, święty był także patronem kowali. Martyrologium Hieronimiańskie wymienia ich w dniu 4 marca.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w Polsce w XV wieku. Imię zostało poświadczone trzykrotnie w dokumentach Uniwersytetu Jagiellońskiego z lat: 1444, 1470 i 1500 w postaci Adryjan. Sposób zapisu imienia świadczy o dość późnym jego przyjęciu. Obecnie używa się również formy Hadrian, które zawdzięczamy nauce historii starożytnej.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.