Dzień Doceniania Męża 2024

Obchody Dnia Doceniania Męża były 36 dni, czyli 1 miesiąc i 6 dni temu.

W 2024 roku obchody Dnia Doceniania Męża przypadły na 20 kwietnia (sobota).

Stojąc przed ołtarzem dwoje ludzi deklaruje wzajemną miłość i obiecuje pozostać razem na na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie. Ślub to piękny moment, ale codzienna rutyna może szybko sprawić, że para zapomni o wzajemnym poszanowaniu. Dlatego warto świętować takie dni, jak Dzień Doceniania Męża.

Dzień Doceniania Męża odbywa się corocznie w trzecią sobotę kwietnia. Żony nie powinny zazdrościć - w kalendarzu jest również Dzień Doceniania Żony. Mimo że żony i mężowie powinni się szanować nawzajem każdego dnia, takie okazje są czasem konieczne, aby przypomnieć małżonkowi, jak jest ważny.

Czasy się zmieniły, zmieniła się także rola męża. Wiele lat temu mąż był jedyną osobą w rodzinie, która zarabiała pieniądze lub przynosiła jedzenie. W dzisiejszych czasach jednak typowe jest, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna pracują, aby zaspokoić potrzeby rodziny. Z tego powodu mężowie są dziś doceniani głównie za miłość i wsparcie, które dają swoim partnerkom. Według ankiety, 5 najważniejszych rzeczy, które żony najbardziej doceniają w stosunku do swoich mężów, to: bycie pracowitym, zapewnianie partnerkom komfortu, rozśmieszanie ich, bycie inteligentnym oraz wspieranie celów i pragnień partnerki. Tylko kilka kolejnych rzeczy związanych jest z pieniędzmi lub obowiązkami domowymi. To pokazuje, że najważniejszą rzeczą, którą należy docenić w swoim partnerze, jest po prostu jego charakter.

Istnieje wiele sposobów obchodzenia Dnia Doceniania Męża. Dobrym pomysłem jest na przykład ugotowanie mężowi jego ulubionego posiłku, zakup małego prezentu lub po prostu pozostawienie miłosnego liściku. Jest to również doskonała okazja, aby spędzić cenny czas z nim, robiąc to, co chce - oglądając sport, grając w gry, pójść do kina lub wykonywać inne ulubione zajęcia. Każda z tych rzeczy pokaże twojemu partnerowi, jak wiele dla ciebie znaczy i jak bardzo cenisz wszystko, co robi.

Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy ta tradycja się rozpoczęła, ani kto wpadł na pomysł obchodzenia Dnia Doceniania Męża. Na początku był to przede wszystkim dzień małżeństw bez dzieci. Kiedy w rodzinie były dzieci, najczęściej obchodzono Dzień Ojca. W dzisiejszych czasach nawet żony, które są matkami, obchodzą Dzień Doceniania Męża. Na szczęście nie można przedawkować doceniania.

Występowanie Dnia Doceniania Męża w innych latach

DzieńDataNazwa święta
Sobota16.04.2022Dzień Doceniania Męża 2022
Sobota15.04.2023Dzień Doceniania Męża 2023
Sobota19.04.2025Dzień Doceniania Męża 2025
Sobota18.04.2026Dzień Doceniania Męża 2026
Sobota17.04.2027Dzień Doceniania Męża 2027
Sobota15.04.2028Dzień Doceniania Męża 2028
Sobota21.04.2029Dzień Doceniania Męża 2029
Sobota20.04.2030Dzień Doceniania Męża 2030

Inne święta i obchody tego samego dnia w Polsce 🇵🇱 (w tym międzynarodowe)

Święta i obchody na świecie tego samego dnia

Święta i obchody w kolejnych dniach po 20 kwietnia