Imieniny Alberta

👨 Albert ♂️

Do najbliższych imienin Alberta zostało 116 dni, czyli 3 miesiące i 24 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Albert obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 czerwca (poniedziałek) i 15 listopada (piątek).

Pochodzenie imienia

Albert to imię pochodzenia germańskiego. Imię wywodzi się od słów oznaczających adal (ród szlachecki) i beraht (jasny, błyszczący), co dosłownie oznaczało "pochodzącego ze szlachetnego rodu".

Charakterystyka osób noszących imię Albert

Albert to mężczyzna o niezwykłych ambicjach życiowych i wielkich marzeniach. Wyróżnia się konsekwencją działania i cóż, należy do odważnych osób. Nie rezygnuje w przypadku przeszkód, zaś każdą klęskę traktuje jako motywujący bodziec. Odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu i należy przyznać, że ma wszelkie predyspozycje do osiągnięcia spektakularnego sukcesu. Co ciekawe, Albert potrafi zachować równowagę i opanowanie w każdej sytuacji, tak więc sprawia wrażenie, że nic jest w stanie zachwiać jego spokojem. To mężczyzna, kierujący się zdrowym rozsądkiem i niepodejmujący pochopnych decyzji. Musi dokładnie przeanalizować każdą decyzję i gdy jest pewny zysku, to decyduje się na radykalne kroki.

Albert jest powściągliwy i zdystansowany. Nie należy do ekstrawertyków i dużą wagę przykłada do wewnętrznego świata. Często ubiera maski i obawia się, że ktoś nieproszony odkryje jego prawdziwą naturę. Albert posiada niezwykle wrażliwą duszę, dlatego woli udawać kogoś o twardym i zdecydowanym charakterze. Jednak nie można odmówić Albertowi wszechstronnej wiedzy oraz ciekawych zainteresowań. Na pierwszym miejscu stawia dobre wykształcenie i to stanowi kluczową sprawę w jego życiu. Od wczesnych lat marzy o nauce, która pozwoli rozwijać jego pasje, więc zazwyczaj poszukuje stanowisk związanych z zainteresowaniami. Albert jest urodzonym filozofem, uwielbiającym rozważać poważne tematy egzystencjalne i cóż, często wdaje się w najróżniejsze dyskusje, które niestety, mogą okazać się jałowe. Jest wspaniałym rozmówcą, który posiada wyjątkowy talent krasomówczy.

Albert uwielbia postępować według własnych przekonań i niechętnie poddaje się czyjeś woli. Również w miłości dąży do zachowania swojej wolności i raczej ucieka od zobowiązań. W życiu uczuciowym poszukuje kobiety, która zachwyci go szlachetnością serca i spokojem duszy. Jednak początkowo skupia się na zdobywaniu wykształcenia, realizowaniu własnych ambicji oraz robieniu kariery i dopiero po odniesieniu sukcesów w tych dziedzinach życia, postanawia się ustatkować.

Patron imienia

Jednym z patronów imienia jest Święty Albert, biskup, urodzony około 1149 roku w okolicach Vennes. W 1180 roku został wybrany przeorem kanoników regularnych od św. Krzyża w Montara, w pobliżu Pavii, zas 4 lata później został biskupem w Bobbio. W roku 1194 napisał konstytucje dla kanoników regularnych w Biella. Podejmował działalność na rzecz pokoju, doprowadził do zgody między królami Cypru i Jerozolimy, między królem Armenii a książętami Trypolisu, między templariuszami a królami Cypru i Armenii. Zginął 14 września 1214 roku z rąk mnicha. Obecnie darzony jest kultem w diecezji Vercelli, w zakonach kanoników regularnych i karmelitów.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w 1168 roku w formie Albert. Do innych form tego imienia należały: Albart (1402), Jalbert, Olbert (1399), Olbracht, Olbrycht, Albrycht. Od imienia Alber tpochodzi nazwisko Albertowicz, a nazwiska: Olbrychski, Olbrycht, Olbracht.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.