Imieniny Aldony

👩 Aldona ♀️

Do najbliższych imienin Aldony zostało 115 dni, czyli 3 miesiące i 23 dni.

Aldona obchodzi swoje imieniny najczęściej 11 października (piątek)

Pochodzenie imienia

Wedłu pewnej teorii, imię to pochodzi od staropruskiego imienia Aldegut lub białoruskiego Ałdonia, które jest przekształceniem greckiego imienia Eudokia.

Charakterystyka osób noszących imię Aldona

Aldona to kobieta, która wyróżnia się wielką aktywnością. Chętnie angażuje się we wszelkie działania społeczne i uwielbia pomagać innym. Nie cierpi bezczynności, więc najczęściej nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu. Aldona zadziwia innych swoją stanowczością oraz wytrwałością. Często odważnie staje do walki i nie rezygnuje z obrony swojego szczęścia. Lubi działać pod wpływem chwili i raczej nie zmarnuje szansy na zmianę swojego losu.

Aldona jest miłośniczką ekscytujących przygód. To optymistka, która patrzy w przyszłość i nie przejmuje się czarnymi chmurami nad swoją głową. Lubi zmiany w swoim życiu i zazwyczaj nie przywiązuje się do określonego miejsca. Chętnie poszukuje swojego miejsca na ziemi i bywa, że przemierzy całą Ziemię zanim odnajdzie swój mały raj. Dlatego jej dom przypomina galerię pamiątek z całego świata i bywa, że brakuje miejsca na kolejne zdobycze.

Aldona jest uparta w każdej dziedzinie życia i nigdy nie rezygnuje z podjętych decyzji. Choć inni mogą zarzucać jej brak rozsądku, to jednak ona wierzy w swoje poglądy i dalej uparcie dąży do celu. Nie przejmuje się porażkami, ale każdą klęskę traktuje, jako dodatkowy bodziec do działania. I dlatego może pochwalić się licznymi sukcesami, które mogą zadziwić otoczenie. Bywa, że jest niepoprawną romantyczką, marzącą o wielkiej miłości. Chętnie buja w obłokach i zazwyczaj poszukuje mężczyzny z marzeń. Jednak życie bywa dość okrutne i nie zawsze spotka na swoje drodze prawdziwą miłość.

Poza romantycznymi uniesieniami wyróżnia się rozwagą oraz konkretnymi przekazami. Lubi jasno określone sytuacje, więc od siebie i innych wymaga pełnej szczerości. Często stąpa twardo po ziemi i nie stawia wszystkiego na jedną kartę. Również w pracy zawodowej odznacza się dużym perfekcjonizmem. Należy do terminowych i odpowiedzialnych osób, więc ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Co ciekawe, posiada żyłkę przedsiębiorcy i może odnieść sukces w prowadzeniu swojego biznesu. Zazwyczaj odnajduje niszę i to w tej dziedzinie rozwija własną firmę.

W życiu miłosnym, Aldona poszukuje mężczyzny, z którym będzie mogła przeżywać szalone przygody. Jest wierną oraz lojalną partnerką, więc nie rzuca się w wir krótkich miłostek. Chętnie poświęca siły i czas na pielęgnowanie relacji damsko-męskich, dlatego może pochwalić się udanym życiem miłosnym. Choć zdarzają się także upadki, to jednak nie poddaje się i dalej dąży do pogłębiania miłości.

Ciekawostki

Co ciekawe, imię to początkowo nosiły litewskie księżniczki. W Polsce imię jest nadawane głównie na terenach związanych z Kresami Wschodnimi.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.