Imieniny Alexa

👨 Alex ♂️

Do najbliższych imienin Alexa zostało 141 dni, czyli 4 miesiące i 19 dni.

Alex obchodzi swoje imieniny najczęściej 12 grudnia (czwartek)

Pochodzenie imienia

Imię Alex jet zdrobnieniem imienia Aleksander i Aleksandra. Forma ta pojawiła się wraz z wpływami kultury zachodniej, lecz nie otrzymała pozytywnej opinii Rady Języka Polskiego.

Charakterystyka osób noszących imię Alex

Alex to mężczyzna, który wyróżnia się niezależnością. Jest indywidualistą w każdej dziedzinie życia i cóż, bywa bardzo pewny siebie. Nigdy nie pozwala na zdominowanie swojej woli, więc zazwyczaj to on podejmuje najważniejsze decyzje w życiu. Należy do spokojnych osób i raczej nie jest typowym imprezowiczem. Lubi spędzać czas w zaciszu domowym i zawsze unika wielkich spotkań towarzyskich.

Alex ma dobre serce i chętnie pomaga innym. Lubi nieść bezinteresowną pomoc i nie jest obojętny wobec krzywdy cierpiących. To człowiek stały w uczuciach, na którym można polegać w każdej sytuacji. Nie jest zbyt spontaniczny, lecz każdą decyzję poddaje wnikliwej analizie. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami i wartości moralne stawia na pierwszym miejscu. Nigdy nie rezygnuje ze swoich przekonań i dlatego jego zachowanie odznacza się sprawiedliwością oraz honorem.

Alex uważnie broni swoich granic prywatności. Nie należy do wylewnych osób, ale zazdrośnie strzeże swoich tajemnic. Gotowy jest do obrony wolności, bowiem nie każdy ma prawo do przekroczenia granic jego prywatności. Choć jest bardzo ambitny, to jednak nie ma zamiaru rezygnować ze swojego szczęścia na rzecz kariery i gdy inny wspinają się po szczeblach awansu, to on woli wieść życie według osobistych przekonań. Jednak to nie znaczy, że nie odnosi sukcesów, bowiem skupia się na działaniach, które potrafią przynieść profity zgodne z jego poglądami.

Alex jest niepoprawnym romantykiem. Marzy o wielkiej miłości i zazwyczaj dużą wagę przykłada do romantycznych chwil. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek, lecz czeka na wymarzoną księżniczkę. Wierzy, że na swojej drodze spotka prawdziwą miłość i gotowy jest do wielkich poświęceń w imię nieśmiertelnych uczuć. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek, ale pod warunkiem, że na swojej drodze spotka odpowiednią kobietę. Ale nie potrafi pogodzić się z ludzkimi słabościami i gdy jego wybranka serca zaczyna przeczyć idealnym marzeniom, to gotowy jest do zerwania znajomości i cóż, po każdym rozstaniu długo przeżywa zranioną miłość.

Ciekawostki

Według Rady Języka Polskiego użycie litery x we współczesnych wyrazach polskich jest ograniczone do kilku wypadków, wymienianych w dużych słownikach ortograficznych w części dotyczącej zasad pisowni polskiej. Imię Alex nie jest zgodne z zapisami w języku polskim i posiada negatywną opinię Rady Języka Polskiego.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.