Imieniny Alexandra

👨 Alexander ♂️

Do najbliższych imienin Alexandra zostały 204 dni, czyli 6 miesięcy i 21 dni.

Alexander obchodzi swoje imieniny najczęściej 12 grudnia (czwartek)

Pochodzenie imienia

Imię to należy do grupy starych greckich imion dwuczłonowych, które dosłownie oznacza "człowieka broniącego mężów". Forma Alexander powstała jako zapożyczenie z kultury zachodniej i w Polsce posiada negatywną opinię Rady Języka Polskiego.

Charakterystyka osób noszących imię Alexander

Alexander to mężczyzna, który wyróżnia lekkim podejściem do życia. Nigdy nie przejmuje się żadnymi problemami i cóż, żyje chwilą. Uważa, że nie warto zaprzątać myśli czarnymi scenariuszami i korzysta z każdej chwili. Lubi wieść beztroskie życie i bywa, że odkłada wszelkie problemy na nieokreślony czas. I cóż, że nieraz potrzebuje pomocy ze strony najbliższych, bowiem nadmiar problemów zaczyna go przerastać.

Alexander doskonale spełnia się w domowych obowiązkach. Uwielbia pomagać w domu, dlatego jego partnerka nie może narzekać na brak wsparcia z jego strony. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego może poszczycić się solidnym wykształceniem. Alexander jest również zaradny oraz inteligentny. Lubi marzyć o zdobyciu dużego bogactwa i cóż, potrafi osiągnąć zamierzony cel. Potrafi pogodzić ze sobą każdą dziedzinę życia i dlatego nie można jemu nic zarzucić.

Alexander jest duszą towarzystwa. Uwielbia spędzać czas w gronie bliskich znajomych i nieraz gotowy jest do wielkich poświęceń. Czasami dobro innych stawia na pierwszym miejscu, zapominając o własnych potrzebach. Choć często potrzebuje wsparcia ze strony najbliższych, to jednak potrafi pomóc innym. Słynie z trafnych wskazówek, które niejednemu pomogły wyjść z najgorszych tarapatów. Lubi zmiany w swoim życiu i jest bardzo tolerancyjny wobec odmiennych przekonań czy postaw. On sam nie cierpi, gdy ktoś próbuje narzucić jemu swoją wolę i ucieka od wszelkich prób ograniczenia jego niezależności.

W miłości poszukuje partnerki o spokojnym charakterze. Choć sam jest wesołkiem i miłośnikiem przygód, to jednak dom traktuje, jako ostoję spokoju. Uwielbia przebywać w gronie najbliższych i żywo interesuje się sprawami rodzinnymi. Potrafi zachować zdrowy rozsadek w każdej sytuacji i dlatego stawiany jest jako wzór do naśladowania. Alexander nie jest zwolennikiem krótkich romansów, ale dąży do pogłębienia danej relacji damsko-męskiej. Jest wiernym partnerem, który wspiera wybrankę w każdej sytuacji. I choć wzbudza ogromne zainteresowanie swoją osobą, to jednak zachowuje się lojalnie wobec ukochanej.

Ciekawostki

Imię Alexander otrzymało negatywną opinię Rady Języka Polskiego, bowiem użycie litery x we współczesnych wyrazach polskich jest ograniczone do kilku wypadków, zaś dzieci o narodowości polskiej nie powinny nosić imion powstałych od polskiej formy, jak w tym przypadku od imienia Aleksander.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.