Imieniny Alfreda

👨 Alfred ♂️

Do najbliższych imienin Alfreda zostało 80 dni, czyli 2 miesiące i 19 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Alfred obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 14 sierpnia (środa) i 14 grudnia (sobota).

Pochodzenie imienia

Alfred to imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słów, oznaczających "mądry jak Elf".

Charakterystyka osób noszących imię Alfred

Alfred to mężczyzna, który szczególną wagę przykłada do wartości rodzinnych. Na pierwszym miejscu stawia dobro najbliższych i należy przyznać, że jest typowym domatorem. Nie lubi spędzać czasu poza domem i dlatego niechętnie uczestniczy w spotkaniach towarzyskich. Alfred jest raczej introwertykiem niż ekstrawertykiem i często tłumi w sobie wszelkie emocje. Nie potrafi wyrażać swoich uczuć i dlatego tak chętne zamyka się w swoim świecie.

Z natury jest optymistą i nie przejmuje się problemami. Choć jest samotnikiem, to lubi przebywać w gronie mądrych oraz doświadczonych życiowo osób. Nie lubi tłumów i źle się czuję w towarzystwie obcych ludzi. Ale za to chętnie spędza czas z najbliższymi i to wśród nich czuje się wyjątkowo dowartościowany. Alfred ma wiele kompleksów, które mogą podciąć jego skrzydła. Nie należy do zbyt ambitnych ludzi, szczególnie, że cierpi na niską samoocenę. I w takich sytuacjach potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony rodziny i bliskich przyjaciół.

W pracy zawodowej, Alfred wyróżnia się opanowaniem oraz odpowiedzialnością. Posiada spokojną duszę, którą bardzo trudno jest wyprowadzić z równowagi. Źle się czuje na kreatywnych stanowiskach i chętnie wykonuje rutynowe czynności.

Alfred posiada wszechstronne uzdolnienia, ale jego talent zna nieliczne grono znajomych. To człowiek pełen pasji oraz miłości do życia. Często wybiera się w samotne podróże, która sprawiają, że nabiera pewności siebie. Alfred zazdrośnie chroni swoje tajemnice i nie każdy zdobędzie jego zaufanie. Alfred kieruje się w życiu dobrze rozwiniętym instynktem i należy przyznać, że potrafi przejrzeć ludzką naturę. Szybko wyczuwa wszelkie kłamstwa i raczej stroni od towarzystwa fałszywych ludzi.

W miłości, Alfred nie przejmuje żadnych inicjatyw i czeka na pierwszy krok ze strony kobiety. Jest nieśmiały wobec pań, ale ta cecha sprawia, że wzbudza zainteresowanie wartościowych kobiet. Alfred marzy o wiernej partnerce, która rozświetli jego życie. Szybko dąży do stabilizacji życiowej i nie jest zwolennikiem szalonych, lecz krótkich romansów.

Patron imienia

Patronem imienia jest Alfred Wielki, król Anglosasów, urodzony około 848 roku jako syn Ethelwulfa, króla Anglosasów Zachodnich, i jego żony Osburgi. Znany był ze swojej odwagi, waleczności, sprawiedliwości oraz działań na rzecz kultury. Zakładał więc szkoły, klasztory, sprowadzał na swój dwór uczonych z kontynentu, patronował i sam oddawał się pracom translatorskim. Król zmarł 26 października 899 roku i został pochowany w Winchesterze.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się dość późno, bowiem w XIX wieku, głównie związku z modą angielską i pod wpływem literatury.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.