Imieniny Alfredy

👩 Alfreda ♀️

Do najbliższych imienin Alfredy zostały 123 dni, czyli 4 miesiące i 1 dzień.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Alfreda obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 14 sierpnia (środa) i 14 grudnia (sobota).

Pochodzenie imienia

Imię to jest angielskiego pochodzenia i stanowi żeński odpowiednik imienia Alfred. Pierwotnie powstało od słów alf - "elf" oraz rada - "rada". Imię to dosłownie oznacza „ta, która radzi jak Elf”, „mądra jak Elf”.

Charakterystyka osób noszących imię Alfreda

Alfreda to kobieta, która sprawia wrażenie żyjącej we własnym świecie. Często ma tendencję do nadmiernego fantazjowania, bowiem wyróżnia się wszechstronną wyobraźnią. Alfreda dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i zazwyczaj nie przejmuje się zanadto problemami doczesnego świata. Niechętnie podejmuje ważne decyzje i nie cierpi wszelkich zmian w swoim życiu. Woli wieść spokojne i ustabilizowane życie, niż rzucać się w wir przygód. Choć należy przyznać, że Alfredzie zdarza się chwila zapomnienia i w takich sytuacjach pojawia się pragnienie przeżycia czegoś ekscytującego, co wniesie kolory w jej życie.

Alfreda z natury jest bardzo spokojna oraz opanowana. Często nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi, bowiem każdą sytuację traktuje z największym spokojem. Choć jest marzycielką, to jednak próbuje kierować się zdrowym rozsądkiem i nie zawsze pozwala sobie na słuchanie głosu serca. Bywa, że na późniejszym etapie życia, pozbywa się nadmiernego fantazjowania na rzecz racjonalnego podejścia do życia. Jednak młodość traktuje, jako okazje do zdobycia doświadczenia życiowego oraz szansę na realizację marzeń.

W pracy zawodowej, Alfreda wyróżnia się kreatywnymi pomysłami oraz dużym poczuciem odpowiedzialności. Choć bywa, że jest zapominalska i dość roztargniona, to jednak w przypadku trudnych zadań, każdą pracę wykonuje z największą perfekcją. Nie lubi zmian w swoim życiu, więc nie może się również zdecydować na zmianę stanowiska zawodowego. I dopiero pod wpływem zrządzenia losu, może poszukiwać swojej drogi do szczęścia. Alfreda ma dużą szansę na odniesienie sukcesu, zwłaszcza, że sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Największą zaletą w życiu zawodowym Alfredy jest umiejętność współpracy w grupie oraz empatyczna postawa. Często oferuje innym pomoc, nie oczekując niczego w zamian. Dlatego darzona jest powszechną sympatią zarówno w gronie współpracowników jak i wśród bliskich znajomych.

Należy przyznać, że w życiu miłosnym Alfreda szybko traci głowę. Często marzy o mężczyźnie podobnym do bohaterów z powieści romantycznych i cóż, czeka na swojego księcia. Jednak to nie oznacza, że nie jest czuła na zaloty ze strony panów, bowiem lubi przebywać w męskim gronie i chętnie przyjmuje wszelkie oznaki zainteresowania z ich strony. Zazwyczaj szuka szczęścia w ramionach różnych mężczyzn, bowiem bywa dość łatwowierna i nie potrafi oprzeć się pokusie kolejnej przygody miłosnej. I dopiero, gdy na swojej drodze spotka odpowiedniego mężczyznę, postanawia ustabilizować swoje uczucia. A co ciekawe, jej wybranek nie zawsze odpowiada ideałowi prosto z marzeń.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIX wieku pod wpływem literatury i mody na angielszczyznę.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.