Imieniny Alojzego

👨 Alojzy ♂️

Do najbliższych imienin Alojzego zostało 109 dni, czyli 3 miesiące i 17 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Alojzy obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 21 czerwca (piątek) i 24 października (czwartek).

Pochodzenie imienia

Alojzy to imię pochodzenia germańskiego, powstałe ze słowa al-wis, oznaczającego 'wszystko wiedzący'. Co ciekawe, imię to w języku francuskim zostało zidentyfikowane jako Ludwik.

Charakterystyka osób noszących imię Alojzy

Alojzy to mężczyzna pełen godności oraz powagi. Często sprawia wrażenie zamkniętego w swoim świecie lub głęboko zamyślonego. Alojzy zawsze zachowuje się odpowiednio do sytuacji, a jego postawa wyróżnia się doskonałymi manierami. Należy przyznać, że jest prawdziwym dżentelmenem, który z ogromnym szacunkiem traktuje kobiety. Szczególną wagę przykłada do elegancji, więc jego ubiór odznacza się doskonałym oraz wysublimowanym gustem. Alojzy lubi przebywać w towarzystwie kulturalnych osób i chętnie uczestniczy w wydarzeniach związanych z sztuką oraz kulturą.

Alojzy posiada wszechstronną inteligencję oraz ciekawe zainteresowania. Nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, ale poszukuje różnych dróg rozwoju osobistego. Dlatego chętnie podróżuje lub zbiera nietypowe przedmioty. To mężczyzna, który wzbudza swoją mądrością powszechny szacunek i często traktowany jest jako autorytet. Alojzy jest tradycjonalistą, niezmieniającym swoich przekonań pod wpływem otoczenia. Na pierwszym miejscu stawia ponadczasowe wartości moralne i należy przyznać, że w życiu kieruje się dużym poczuciem sprawiedliwości. Alojzy jest także altruistą, gdyż zawsze oferuje swoją pomocną dłoń. Często traktowany jest jako wyrocznia, gdyż jego rady okazują się nadzwyczaj trafne.

W życiu zawodowym, Alojzy wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Jest bardzo dobrym pracownikiem, zwłaszcza, że nigdy niczego nie odkłada na później. Chętnie zajmuje kierownicze stanowiska, ale jako lider okazuje się wyrozumiały oraz cierpliwy.
W miłości, Alojzy poszukuje kobiety o dobrym oraz spokojnym charakterze. Chętnie przebywa w towarzystwie pań, ale każdą kobietę traktuje z najwyższym szacunkiem i nie pozwala sobie na szalone romanse. Jest wiernym i kochającym partnerem, szczególnie, że już od wczesnych lat marzy o własnym ognisku rodzinnym. Dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu i to rodzina jest dla niego najważniejsza. Gotowy jest do wielkich poświęceń w imię szczęścia swoich bliskich. Lubi spędzać czas w domu, gdyż traktuje to miejsce, jako ostoja bezpieczeństwa.

Patron imienia

Patronem imienia jest Alojzy Rabat, urodzony około 1430 roku w Monte S. Giuliano pod Trepani na Sycylii. Po tym jak wstąpił do karmelitów, został mianowany przeorem w Randazzo. Zmarł przez zadane jemu obrażania w 1490 roku. Jego kult został zaaprobowany w 1481 roku. Obecnie jego wspomnienie obchodzi się 11 maja.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XVIII wieku. Zostało spopularyzowane przez jezuitów po kanonizacji Alojzego Gonzagi/ Obok formy Alojzy używa się także postaci Alojz, Lojzy oraz spieszczonej formy Alojzeczek.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.