Imieniny Amadeusza

👨 Amadeusz ♂️

Do najbliższych imienin Amadeusza zostało 117 dni, czyli 3 miesiące i 26 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Amadeusz obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 30 marca (sobota), 12 września (czwartek) i 27 września (piątek).

Pochodzenie imienia

Amadeusz to imię pochodzące od łacińskiego imienia Amadeus, powstałego w kręgach zakonnych. Imię wywodzi się od słów amo, are, 'kochać', oraz Deus, 'Bóg' co oznacza „kochający Boga".

Charakterystyka osób noszących imię Amadeusz

Amadeusz to mężczyzna, który dużą wagę przykłada do emocji oraz świata wewnętrznego. Często sprawia wrażenie, że ucieka od innych ludzi, ale on ceni sobie samotność. Dość wybrednie traktuje znajomych i cóż, należy przyznać, że nie każdy ma szansę na zdobycie jego przyjaźni. Amadeusz jest spokojnym indywidualistą, zmierzającym własnymi ścieżkami. Lubi otaczać się opanowanymi oraz mądrymi osobami, gdyż dba o relacje z otoczeniem. Amadeusz nie obawia się realizacji własnych marzeń, bowiem wie, że życie jest zbyt krótkie na marnowanie każdej chwili.

Amadeusz może pochwalić się wszechstronnymi zainteresowaniami oraz wiedzą, która potrafi zaskoczyć otoczenie. Często traktowany jest jako ekspert w wielu dziedzinach życia, lecz on nie potrafi przyznać się do błędu lub niewiedzy. Nieraz interesuje się życiem innych i cóż, może nazrzucać otoczeniu swoją wolę. A taka postawa nie zawsze wzbudza sympatię lub podziw. Amadeusz posiada artystyczną duszę i prawie zawsze spełnia się w artystycznym zawodzie. Potrafi pogodzić pasje z życiem zawodowym, więc w tej dziedzinie nie może na nic narzekać. Ma dużą szansę na odniesienie sukcesu, bowiem to w pracy zawodowej odznacza się dużą dozą cierpliwości oraz wytrwałości.

Amadeusz nieraz poszukuje swojej drogi życiowej. Czasami nie należy do zdecydowanych mężczyzn i nie zawsze podejmuje odpowiednie decyzje. W życiu kieruje się emocjami i to pod wpływem uczuć podejmuje ważne decyzje. A nie zawsze taki wybór przynosi pozytywne konsekwencje. Choć z natury jest spokojny oraz opanowany, to jednak jest dość aktywną osobą. Nie czeka na to, co przynosi los, lecz sprawy bierze w swoje ręce i cóż, z różnym skutkiem. Jednak on nie przejmuje się porażkami i dalej dąży do celu. Każdą klęskę traktuje, jako dodatkowy bodziec do działania i w nawet w tragicznej sytuacji, odnajduje jej pozytywne strony.

W miłości, Amadeusz poszukuje kobiety, z którą spędzi całe życie. Zwraca uwagę na mądre oraz spokojne panie, które cenią sobie dawne tradycje. Często już od wczesnych lat marzy o własnej rodzinie, gdyż dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu. Amadeusz nie jest zwolennikiem romansów i szybko angażuje się w związek. To mężczyzna, z którym warto planować przyszłość, bowiem on wyjątkowo spełnia się w roli męża i ojca.

Patron imienia

Patronem o tym imieniu jest Amadeusz z Clermont. Święty urodził się na zamku Hauterive i porzucając życie możnowładcy wraz z kilkoma wasalami podążył do opactwa w Bonnevaux. Zmarł około 1150 roku, w dniu 14 stycznia.

Ciekawostki

Imię to nie pojawiało się w Polsce w czasach średniowiecza, choć znany jest z tej epoki herb Amadej i Amadejowa pochodzenia węgierskiego. W języku polskim imieniem o podobnym znaczeniu jest imię Bogumił.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.