Imieniny Amandy

👩 Amanda ♀️

Do najbliższych imienin Amandy zostało 66 dni, czyli 2 miesiące i 5 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Amanda obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 18 czerwca (wtorek) i 6 lutego (czwartek).

Pochodzenie imienia

Amanda to imię żeńskie, pochodzące od łacińskiego słowa Amanda, oznaczające "godna miłości".

Charakterystyka osób noszących imię Amanda

Amanda to kobieta, która dużą wagę przykłada do wyglądu zewnętrznego. Uważa, że kobieta w każdej sytuacji musi się jak najlepiej prezentować. Dlatego nie wychodzi z domu bez makijażu i odpowiedniej stylizacji. Często walory estetyczne przekłada nad odpowiednie wykształcenie i cóż, nie można powiedzieć, że słynnie ze wszechstronnej inteligencji.

Amanda nie należy także do dusz towarzystwa. Choć z natury jest wesoła oraz radosna, to jednak nie przepada za spędzaniem czasu w gronie znajomych. Często miewa kompleksy, przez które nie potrafi rozwinąć skrzydeł. Zawsze porównuje się z innymi kobietami i cóż, uważa, że jest gorsza od reszty pań. Dlatego próbuje ukryć kompleksy pod dużą ilością makijażu oraz dość niespotykanym strojem. I dopiero pod wpływem najbliższych osób, zaczyna wierzyć we własne siły, szczególnie, że potrzebuje dużego wsparcia ze strony otoczenia.

Często Amanda stawia dystans wobec innych. Nie lubi nawiązywać nowych znajomości i zazwyczaj, nawet wśród bliskich znajomych stara się ukrywać osobiste plany lub marzenia. Dlatego tak niewiele osób potrafi do niej dotrzeć. I cóż, choć stara się to ukryć, to nieraz czuje się bardzo samotnie.

Amanda miewa chwiejne nastroje, które sprawiają, że bardzo łatwo wpada w depresję. Nie potrafi sobie samodzielnie poradzić z osobistymi problemami, a jest zbyt dumna, aby szukać pomocy ze strony innych. Zazwyczaj nie potrafi walczyć z przeciwnościami losu i dość niechętnie walczy o swoje szczęście. Choć sprawia wrażenie pewnej siebie, to jednak w duszy jest bardzo nieśmiała. Uważa, że szczęście nie jest dla niej i cóż, rezygnuje z dalszej drogi do celu. Niestety, lecz przez taką postawę nie pomaga sobie i zdarza się, że wpada w większe kompleksy.

W pracy zawodowej wyróżnia się pracowitością. Choć nie wspina się po szczeblach kariery, to jednak potrafi osiągnąć małe sukcesy. Dobrze czuje się w trakcie wykonywania obowiązków, które sprawiają, że czuje się bezpiecznie. Odznacza się dużą koncentracją oraz skupieniem w trakcie wykonywania obowiązków. Choć nie należy do ambitnych i przebojowych osób, to jednak potrafi znaleźć sobie zawód, który sprawi, że poczuje się spełniona.

W miłości, Amanda sprawia wrażenie niezależnej i wyzwolonej. Często rzuca się wir romansów oraz krótkich miłostek. I choć może pochwalić się licznymi podbojami, to jednak marzy o prawdziwej miłości na całe życie. I dopiero, gdy spotka na swojej drodze odpowiedniego mężczyznę, to zaczyna zmieniać swoje nastawienie do siebie oraz życia. Potrafi stworzyć szczęśliwy oraz spełniony związek, w którym dba wyjątkowo o potrzeby najbliższych.

Ciekawostki

Imię to często pojawiało się w starożytnym Rzymie, zaś w Polsce w XVIII wieku.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.