Imieniny Amelii

👩 Amelia ♀️

Do najbliższych imienin Amelii zostało 81 dni, czyli 2 miesiące i 20 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Amelia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 10 lipca (środa), 5 stycznia (niedziela) i 30 marca (niedziela).

Pochodzenie imienia

Imię Amelia pochodzi od starogermańskiego słowa amel,amal - "pracowity, niezmordowany". W Polsce imię pojawiło się w XIV wieku, ale największą popularność zdobyło w epoce romantyzmu.

Charakterystyka osób noszących imię Amelia

Kobiety o imieniu Amelia należą do osób, które na pierwszym miejscu stawiają wolność i niezależność. Potrafią przejść przez życie bez większych zobowiązań, które mogą ograniczać jej wolną wolę. Amelie uwielbiają marzyć i fantazjować, ale w przeciwieństwie do wielu ludzi, realizują swoje marzenia. Często uważają, że celem w życiu jest spełnianie wszystkich pragnień, które pojawiają się w ich wyobraźni. Dlatego Amelie tak obawiają się wszelkich przeszkód oraz barier. Kobiety o tym imieniu uważają się za romantyczki o niezależnej duszy i zazwyczaj nie mają chęci do wikłania się w poważne związki. Wolą przeżyć krótką, ale gorącą przygodę, która na długo pozostanie w ich pamięci.
Amelie uwielbiają podróżować i odkrywać różne tajemnice. To one nie mają oporu przed podróżą dookoła świata i skokiem na bungee. Nie czują lęku przed nieznanym i dążą do przeżycia niesamowitych chwil, które niejednego mogą przyprawić o dreszcze ze strachu. Choć wydaje się, że Amelia będzie zawsze prowadzić szalone życie, to w przypadku prawdziwej miłości, zaczyna zwalniać tempo. W ramionach partnera poszukuje odpoczynku od codziennych wrażeń i emocji. Kobiety noszące to imię wyróżniają się wysoko rozwiniętym instynktem opiekuńczości. Amelie uwielbiają opiekować się przyjaciółmi i rodziną, dlatego są tak cenione jako przyjaciółki oraz partnerki. Również Amelie opiekują się zwierzętami oraz niosą pomoc potrzebującym. Dlatego nigdy nie odczuwają samotności. W jej otoczeniu znajdują się bliskie osoby, które odwdzięczają się za jej dobroć oraz bezinteresowność.
Wydaje się, że Amelie zawsze będą aktywne, ale ich zapał z każdym rokiem może osłabnąć, gdy nie mają odpowiednich możliwości do realizacji planów. A jak wiadomo, Amelie nie uznają żadnych barier oraz ograniczeń. Brak spełnionych marzeń może oznaczać brak celu w życiu, co boleśnie odczuwany jest przez te kobiety. Dlatego najczęściej Amelie decydują się na ustatkowanie w bardzo późnym wieku lub w przypadku spotkania prawdziwej miłości. Cóż, miłość to siła, która potrafi odmienić nawet najtwardsze charaktery.

Patron imienia

Patronką imienia Amelia jest św. Amelberga z Maubeuge (znana również jako Amalburga, Amalia i Amelia). Święta była również matką aż 3 innych świętych: św. Emerberta, św. Reineldis i św. Guduli. Po śmierci męża, kobieta postanowiła prowadzić zakonne życie w klasztorze w Maubeuge. Corocznie wspominana jest 10 lipca.

Ciekawostki

Imię związane jest z głośnym filmem: "Amelia" z Audrey Tautou w roli głównej z 2001 roku. Po emisji produkcji filmowej w polskich kinach, popularność imienia nagle podskoczyła. W 2009 roku rankingu popularności imię pojawiło się na 6 miejscu z wynikiem 7 347 nadań.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.