Imieniny Anny

👩 Anna ♀️

Do najbliższych imienin Anny zostało 57 dni, czyli 1 miesiąc i 27 dni.

Anna obchodzi swoje imieniny najczęściej 26 lipca (piątek)

Pochodzenie imienia

Imię Anna pochodzi z języka hebrajskiego, które oznacza „pełna wdzięku, łaski”. Pierwsze w Polsce wzmianki o tym imieniu pojawiły się w XIII wieku, a dokładnie w 1229 roku. Imię Anna od wielu lat należy do najbardziej popularnych imion kobiecych.

Charakterystyka osób noszących imię Anna

Jakie są Anny? Przede wszystkim kobiety o tym imieniu wyróżniają się niezwykłą elegancją oraz kulturą. Anie zawsze chcą wyglądać jak najlepiej i nawet w domowym szlafroku prezentują się olśniewająco. Szczególną wagę przykładają do jakości przedmiotów i cenią estetykę wykonania. Kobiety noszące to imię uwielbiają otaczać się pięknymi oraz markowymi rzeczami. Jednak to nie oznacza, że Anie przykładają wagę jedynie do materialnej sfery życia, bowiem oprócz zachwycającej urody to nieprzeciętna inteligencja staje się ich głównym atutem. Zawsze poszukują dróg do własnego rozwoju i starają się czerpać życie pełnymi garściami.

Anie to wierne przyjaciółki i towarzyszki życia, ale pod warunkiem, że spotkają prawdziwą miłość lub przyjaźń. Nie posiadają wielu przyjaciółek, gdyż cenią sobie jakość uczuć. Unikają angażowania się we wszystkie znajomości, bowiem dokładnie wybierają sobie przyjaciół. To oddane partnerki, ale lubią przyciągać męskie spojrzenie, nie tylko urodą, ale także cechami charakteru. To wrodzona skromność i urok sprawiają, że Anie łatwo nawiązują kontakt z płcią przeciwną, lecz nie oddają za szybko serca. Na początku muszą dokładnie poznać osobę, zanim zdecydują się poważny związek. Jednak, gdy podejmą taką decyzję, stają się nie tylko idealnymi kochankami, ale także przyjaciółkami mężczyzn.

Anie również posiadają dobre i wrażliwe serce, często niosąc bezinteresowną pomoc potrzebującym. Dużo potrafią poświęcić innym, ale zapominają o własnych potrzebach i problemach. Czasami czują się zmęczone, ale nie mają serca odmówić spełnienia prośby, zwłaszcza osoby bliskiej. Bardzo rzadko skarżą się na swoje problemy i zawsze na pierwszym miejscu stawiają sprawy najbliższych.

Anie należą do osób towarzyskich i dobrze czują się w gronie znajomych. Uwielbiają spędzać czas zgodnie z własnymi zainteresowaniami, tak więc często odwiedzają różne instytucje kultury lub podróżują w dalekie kraje. Nie lubią spędzać bezczynnie czasu i zawsze próbują zorganizować sobie zajęcie. Dlatego tak chętnie włączają się w działania społeczne i charytatywne. Uważają, że dobre uczynki zwracają się podwójnie, tak więc jak najczęściej niosą pomoc, czerpiąc z tego prawdziwą przyjemność.
Anie to kobiety, które warte są bliższego poznania, bowiem ich osobowość oraz praca może stać się wspaniałą inspiracją do własnego rozwoju.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Anna. To matka Mari i babcia Jezusa Chrystusa, ale jedyne wzmianki o jej postaci zawierają pisma apokryficzne, pochodzące z początków chrześcijaństwa. Według podań, św. Anna urodziła się w Judei i wraz z małżonkiem Joachimem poświęciła swoje życie na czynienie dobra. Małżeństwo podzieliło swój majątek na trzy części: jedną ofiarowywali na utrzymanie świątyni, drugą na potrzeby ludzi biednych i pielgrzymów, trzecią pozostawiali dla siebie. Jednak małżeństwo dotkliwe cierpiało na brak potomstwa. Joachim udał się na pustynię, aby przez 40 dni i 40 nocy pościć w celu zwrócenia uwagi Boga na ich problem. Anna w tym czasie żarliwie wznosiła modlitwy do Boga. W 45. roku życia Anna urodziła córkę, późniejszą matkę Jezusa Chrystusa. Św. Anna jest patronką szczęśliwych małżeństw, matek, wdów, kobiet w ciąży oraz gospodyń domowych.

Ciekawostki

Ostatnią przedstawicielką rodu Jagiellonów na polskim tronie była Anna, córka Zygmunt Starego i Bony. Anna Jagiellonka została wybrana na króla Polski, zaś dwie pierwsze elekcje miały na celu znalezienie jej męża, z którym założyć miała kolejną dynastię królewską.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.