Imieniny Arnolda

👨 Arnold ♂️

Do najbliższych imienin Arnolda zostały 114 dni, czyli 3 miesiące i 22 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Arnold obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 9 października (środa) i 19 lutego (środa).

Pochodzenie imienia

Arnold to imię pochodzenia germańskiego. Imię złożone jest z dwóch członów oznaczających "orzeł" i "panujący".

Charakterystyka osób noszących imię Arnold

Arnold to mężczyzna, który sprawia wrażenie, że żyje we własnym świecie. Chętnie spędza czas w swoich samotniach i nie lubi przebywać w tłumie nieznajomych osób. Arnold sprawia wrażenie cichego oraz opanowanego mężczyzny, bowiem często nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi. Posiada doskonale rozwiniętą wyobraźnię i chętnie buja w obłokach. Niestety, ale nie należy do zaradnych osób i bywa tak, że potrzebuje pomocy ze strony najbliższych.

Arnold dużą wagę przykłada do życia wewnętrznego. Nieraz poszukuje swojej drogi duchowej i często ma tendencję do mistycyzmu. Nie przejmuje się problemami finansowymi i zazwyczaj ma spory dystans do spraw materialnych. Jednak nie można odmówić Arnoldowi dużej dozy empatii oraz altruizmu. Chętnie pomaga innym i nieraz angażuje się w najróżniejsze działania społeczne. A taka postawa sprawia, że Arnold darzony jest wyjątkowym szacunkiem oraz sympatią. Często proszony jest o dobre rady, bowiem jego mądrość stanowi prawdziwy skarb.

Choć jest cichy oraz spokojny, to jednak potrafi walczyć o swoje dobro, szczególnie w pracy zawodowej. Arnold jest sumiennym oraz wytrwałym pracownikiem, który dąży do jasno określonego celu. Potrafi odnieść duży sukces, lecz przez swoją wrodzoną skromność, nie cierpi znajdować się w centrum zainteresowania. Arnold w życiu kieruje się logiką i często głos serca znajduje się na drugim miejscu. To mężczyzna, który wie, co chce osiągnąć i walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu. Jednak nie zmierza po trupach, bowiem w życiu kieruje się określonymi zasadami moralnymi.

W życiu miłosnym, Arnold poszukuje kobiety odważnej i mądrej. Nie lubi sprawować władzy w domu i chętnie podporządkowuje się wybrance serca. Jednak nie jest typowym pantoflarzem, lecz zazwyczaj dąży do równouprawnienia i nie ucieka od obowiązków domowych. Często marzy o dużej rodzinie, zwłaszcza, że aktywnie uczestniczy w wychowywaniu dzieci. Jest mądrym oraz wyrozumiałym partnerem, który dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu. Dlatego związek z Arnoldem może okazać się szczęśliwy oraz spełniony w każdej dziedzinie życia.

Patron imienia

Patronem imienia jest Arnold Wyznawca, pochodzący z Bizancjum. Na dworze Karola Wielkiego był lutnistą. Jedną z miejscowości nazwano potem Arnoldsweiler (Wilre Sancti Arnoldi). Według legendy, Boży lutnista przeżywał wspaniałe przygody i nieraz czynił cuda. Wspominano świętego w dniu 18 lipca. Jego kult zaaprobował w 1886 roku Leon XIII. Arnold jest patronem lutników i organistów. W ikonografii przedstawiany jest zazwyczaj jako śpiewak z lutnią w ręku.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XVI wieku, w następujących formach: Arnoltus, Arnołt, Arnult, Harnołt, Jarnolt, Jarnułt, Arnult, Jernołt, Jernułt. Jako nazwisko występuje w postaci Arend / Arendt.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.