Imieniny Artura

👨 Artur ♂️

Do najbliższych imienin Artura zostały 134 dni, czyli 4 miesiące i 12 dni.

Artur obchodzi swoje imieniny najczęściej 6 października (niedziela)

Pochodzenie imienia

Artur to imię o rodowodzie celtyckim. Imię złożone jest z dwóch elementów: art- 'niedźwiedź' i -ur 'nowy, młody, piękny, kwitnący'. Podstawę imienia stanowi słowo ard, oznaczające 'stary, wysoki, szlachetny'. Co ciekawe, imię to nosił sławny król Brytów (VI wiek), bohater cyklu opowieści rycerzy Okrągłego Stołu.

Charakterystyka osób noszących imię Artur

Artur to prawdziwy indywidualista, który pragnie wyróżniać się z tłumu przeciętnych ludzi. Bardzo często w jego duszy toczy się burza emocji i on sam nie zna swojej prawdziwej natury. Zawsze kieruje się w życiu przekonaniami i nigdy nie zważa na opinię otoczenia. Jego zachowanie może szokować znajomych, lecz on sam nie przejmuje się swoim postępowaniem. Zazdrośnie strzeże życia prywatnego i nie dopuszcza prawie nikogo do własnych tajemnic. To mężczyzna pełen sekretów i to tajemnicza aura sprawia, że przyciąga do siebie różne indywidua.
Nie słucha niczyich rad i nie lubi jakiejkolwiek presji. Zawsze chodzi własnymi drogami i nie zamiaru usprawiedliwiać swojego zachowania. Artur jest stały w swoich przekonaniach i nie zmienia zdania pod wpływem otoczenia. Często to on próbuje narzucić innym swoje zdanie, mimo, że może być błędne.
Artur to także bardzo ambitny mężczyzna, który szczególnie dba o swoje wykształcenie. Nie ogranicza się do jednej dyscypliny wiedzy i zawsze dąży do poszerzania swoich horyzontów myślowych. Mężczyzna o tym imieniu jest bardzo ciekawy świata i często decyduje się na samotne podróże. A tak naprawdę to nikt nie wie jaki jest cel jego wędrówek i on sam sprawia wrażenie, że zmierza bez wyznaczonego kierunku.
Artur nie jest typem introwertyka i chętnie spędza czas w gronie bliskich przyjaciół. Ma szczególną zdolność to zaprzyjaźniania się zarówno z mężczyznami jak i kobietami, więc jego krąg towarzyski składa się z przedstawicieli obu płci. Nie jest uwodzicielem i zazwyczaj panie traktuje na równi z kolegami. Nie zawsze dąży do rozwijania znajomości i woli zachować stopień koleżeński niż romansować z różnym powodzeniem. Nie jest zwolennikiem gorących flirtów i woli czekać na kobietę swojego życia, choć panie szaleją za nim. A gdy spotka prawdziwą miłość, to zdolny jest do wszelkich poświęceń.
Jednak mimo swojego ogromnego powodzenia, nie ma szczęścia w życiu uczuciowym. Często ma tendencję do stawiania wygórowanych wymagań, które nikt nie potrafi spełnić. A taka postawa może być źródłem licznych konfliktów, gdyż partnerki niechętnie godzą się na podobne zachowania. Choć Artur poszukuje stabilizacji życiowej, to rodzina nie przynosi aż takiej satysfakcji, jakiej się spodziewał. Jednak nie ucieka od problemu i zawsze próbuje rozwiązać konflikty. To mężczyzna o trudnym charakterze, ale również wspaniałych zaletach.

Ciekawostki

Imię pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecznych w następujących formach: Artusz, Hartusz, Jartusz, Ortusz wywodzących się bezpośrednio z obocznej formy imienia: Artus. Najczęściej używano zdrobnień: Artek, Artko, Hartek, Hartko, Jartek, Jartko.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.