Imieniny Augustyna

👨 Augustyn ♂️

Do najbliższych imienin Augustyna zostało 39 dni, czyli 1 miesiąc i 8 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Augustyn obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 3 sierpnia (sobota), 28 sierpnia (środa) i 28 maja (środa).

Pochodzenie imienia

Augustyn to imię pochodzenia łacińskiego, utworzone od przydomka 'Augustus', nadanego Oktawianowi przez senat, oznaczające "należący do Augusta".

Charakterystyka osób noszących imię Augustyn

Augustyn to mężczyzna, nieraz przypominającym wulkan energii. Należy do ambitnych oraz energicznych osób, które nie cierpią bezczynnie spędzać czasu. Nie osiada na laurach, lecz podejmuje kolejne wyzwania, które świadczą o jego wytrwałości oraz sumienności. Augustyn nigdy nie rezygnuje z powierzonych jemu obowiązków, lecz każde zadanie realizuje perfekcyjnie. Szczególną wagę przykłada do rozwoju osobistego i cóż, wyróżnia się wszechstronną inteligencją oraz niebanalnymi zainteresowaniami. Również posiada niezliczone uzdolnienia, które sprawiają, że Augustyn odbierany jest, jako człowiek sukcesu.

Augustyn skrywa niezwykle wrażliwe serce oraz krystaliczną duszę. Chętnie angażuje się w różne działania społeczne i nie jest obojętny wobec krzywdy innych. Lubi spędzać cza w towarzystwie znajomych, szczególnie, że posiada wielkie poczucie humoru. Ale potrafi zachować opanowanie i powagę, więc nie działa pod wpływem chwilowego impulsu. Nie lubi przechwalać się swoimi sukcesami i raczej ucieka od blasku sławy. Taka postawa wynika z wrodzonej skromności.

W życiu zawodowym, Augustyn dąży do jasno określonego celu. Ale nie zmierza po przysłowiowych trupach, lecz jego zachowanie wyróżnia się sprawiedliwością oraz uczciwością. Jednak posiada pewną wadę, która potrafi zaburzyć jego poczucie bezpieczeństwa. Mianowicie to rozrzutność, bowiem nie lubi oszczędzać i chętnie wydaje zarobione pieniądze. I tak często okazuje się, że potrzebuje pomocy ze strony bliskich. Augustyn ma tendencję do megalomanii oraz egocentryzmu. Lubi znajdować się w centrum zainteresowania najbliższych i niechętnie zwraca uwagę na uczucia otoczenia. Ale mimo tych wad, Augustyn wzbudza powszechną sympatię oraz szacunek, szczególnie, że zawsze służy innym swoją pomocą i chętnie udziela trafnych rad.

W miłości, Augustyn poszukuje kobiety pewnej siebie, która wyróżnia się dobrym sercem oraz szlachetnym charakterem. Nie jest zbyt kochliwy, zwłaszcza, że nie lubi wdawać się krótkie miłostki. I dopiero w późnym wieku decyduje się na ustabilizowanie swojego życia miłosnego.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Augustyn Aureliusz, biskup Hippony i doktor Kościoła. Urodził się 13 listopada 354 r. w Tagaście, w ówczesnej prowincji cesarstwa, zwanej Numidią jako syn skromnego obywatela, Patrycjusza, który był katechumenem, oraz św. Moniki. Sprzedał swój skromny majątek, założył w Tagaście klasztor, w którym przebywał do 391 roku. Pięć lat później został biskupem Hippony. W ikonografii św. Augustyn przedstawiany jest w stroju biskupim, czasami jako zakonnik. Do jego atrybutów należą: anioł mówiący mu do ucha, dziecko nad brzegiem morza przelewające wodę do dołka, księga, pastorał, serce w dłoni, serce przeszyte dwiema strzałami, uczeń lub grupa uczniów.

Ciekawostki

Polsce imię Augustyn pojawiło się w pierwszej połowy XIII wieku, i to zarówno w postaci Augustyn, jak i Jagustyn. W wiekach późniejszych nie zdobyło większej popularności.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.