Imieniny Aurelii

👩 Aurelia ♀️

Do najbliższych imienin Aurelii zostało 126 dni, czyli 4 miesiące i 3 dni.

Aurelia obchodzi swoje imieniny najczęściej 25 września (środa)

Pochodzenie imienia

Imię Aurelia pochodzi z języka łacińskiego. Imię to powstało od nazwy rzymskiego rodu Aureliuszy, zaś wyraz aureolus oznacza „złocista” lub „wspaniała, uwieńczona”.

Charakterystyka osób noszących imię Aurelia

Aurelia to kobieta, która obdarza wszystkich wyjątkową troską. Często opiekuje się potrzebującymi i bywa, że uwielbia pomagać innym. Nie dąży do robienia wielkiej kariery, lecz spełnia się w roli gospodyni domowej. Posiada wyjątkowy talent organizatorski i bywa, że potrafi zorganizować każde wydarzenie. Często nie potrafi odmówić spełnienia wykonania prośby i dlatego może narzekać na brak wolnego czasu. Bywa zmęczona problemami otoczenia, bowiem inni traktują ją, jako powierniczkę wszelkich sekretów.

Aurelia jest tradycjonalistką, twardo stąpającą po ziemi. Nie rezygnuje z własnych przekonań pod wpływem otoczenia i bywa, że kieruje się w życiu jasno określonymi zadami moralnymi. Wierzy, że czyste sumienie jest ważniejsze niż bogactwa, więc woli zrezygnować z sukcesu na rzecz moralnych wartości. Posiada szlachetne serce, które nigdy nikogo nie skrzywdzi, a ona sama traktowana jest z największym szacunkiem. Jednak należy przyznać, że nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania i raczej ucieka od wszelkich pochwał.

W pracy zawodowej wyróżnia się odpowiedzialnością oraz sumiennością. Chętnie wykonuje swoje obowiązki i należy przyznać, że nie zapomina o ważnych spotkaniach lub terminach. A jej poświęcenie bywa dostrzegane i nagradzane przez pracodawców. Aurelia nie dąży do osiągnięcia celu za wszelką cenę, lecz zwraca uwagę na uczucia innych. Chętnie pomaga współpracownikom i bywa, że zaczyna wyręczać innych. Zawsze odpowiada za swoje czyny i nie ucieka przed odpowiedzialnością. Potrafi godnie przyjąć porażkę i zawsze uczy się na swoich błędach.

Aurelia nie narzuca nikomu swojej woli i szanuje odmienne poglądy. Nie próbuje zmienić przekonania otoczenia i bywa, że godzi zwaśnione strony. Nie cierpi wszelkich konfliktów, dlatego ucieka od ryzykownych sytuacji. Również nie jest przekonana do wszelakich zmian w swoim życiu i dlatego często układa plan działania w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.

Choć posiada w sobie duże pokłady macierzyńskiej miłości, to jednak nie zakłada szybko rodziny. Nie jest zwolenniczką krótkotrwałych romansów, lecz woli czekać na prawdziwą miłość. Nie lubi rozdrabniać uczuć i zazwyczaj angażuje się całkowicie w daną relację. W miłości poszukuje mężczyzny o podobnym do niej charakterze, szczególnie, że nastawiona jest na stały związek. Nie szuka imprezowicza, lecz odpowiedzialnego oraz inteligentnego partnera, z którym stworzy szczęśliwą rodzinę.

Patron imienia

Patronką imienia jest Aurelia z Anagni, dziewica i święta Kościoła katolickiego. Według źródeł, pochodziła prawdopodobnie z Azji Mniejszej. Aurelia, razem z siostrą św. Neomyzją pielgrzymując z Palestyny do Rzymu osiadły w Maceracie. Jej kult rozwinął się w Anagni, ale został dopiero zaświadczony w XII wieku.

Ciekawostki

Imię to wywodzi się z plebejskiego rodu Aureliuszy, z którego pochodzili liczni konsulowie oraz władcy.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.