Imieniny Balbiny

👩 Balbina ♀️

Do najbliższych imienin Balbiny zostało 136 dni, czyli 4 miesiące i 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Balbina obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 grudnia (poniedziałek) i 31 marca (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Balbina to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od imienia męskiego Balbus, oznaczającego „jąkała”.

Charakterystyka osób noszących imię Balbina

Balbina to kobieta, która uwielbia spędzać czas w gronie znajomych. Chętnie angażuje się w najróżniejsze działania i często nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu. Stale jest w biegu i cóż, nie potrafi zatrzymać się, choć na chwilę. Balbina dużą wagę przykłada do wyglądu zewnętrznego, szczególnie, że wyróżnia się dobrym gustem. Jednak należy przyznać, że nie dąży za tłumem i sama wyznacza swój styl.

Balbina jest bardzo pewna siebie. Chętnie stawia przed sobą wygórowane cele, bowiem wierzy w swoje możliwości. Często odnosi duże sukcesy i raczej nigdy nie poddaje się w walce o własne szczęście. Zawsze odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu i chętnie bierze udział w rywalizacji. Choć wydaje się, że jest tradycjonalistką, to jednak czasami zmienia swoje poglądy lub przekonania. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami i cóż, to one wyznaczają koleje jej losu.

Balbina lubi pomagać innym, lecz pod warunkiem, że ma na to czas. Zawsze jest zajęta ważnymi sprawami, a jej grafik pęka od nadmiaru terminów. To kobieta niezależna z dużymi aspiracjami. Nie pozwoli na ograniczenie jej wolności, bowiem stara się zachować swoją indywidualność oraz niezależność w każdej sytuacji. Bywa, że zmierza krętymi ścieżkami i nie zawsze odnosi zamierzony cel. Lecz potrafi z godnością przyjąć porażkę, szczególnie, że szybko uczy się na błędach. Uważnie obserwuje siebie i innych, dlatego wyciąga trafne wnioski, które pomagają w podejmowaniu kolejnych kroków.

W pracy zawodowej, Balbina wyróżnia się sumiennością oraz ambicją. Zawsze dąży do celu i często wspina się po szczeblach kariery. Potrafi odnieść duży sukces, lecz kosztem własnego szczęścia. Bywa, że zapomina o własnych potrzebach i dlatego jej zaszczyty są okupione osobistym dobrem. I dopiero w późnym wieku zaczyna przykładać większą wagę do własnych spraw i skupia się na realizacji marzeń. Młodość traktuje, jako szansę na gromadzenie doświadczenia życiowego i pogłębiania wiedzy. Często skupia na rozwoju osobistym, zwłaszcza, że równiej w tej dziedzinie życia wyróżnia się ambicjami.

W miłości Balbina poszukuje partnera zaradnego oraz inteligentnego. Nie jest zwolenniczką krótkich romansów, bowiem zazwyczaj nie ma czasu na żadne miłostki. Ale gdy na swojej drodze spotka miłość swojego życia, to postanawia zmienić swoje zachowanie. Jednak stara się przez długi czas trzymać na dystans partnera, bowiem nie zawsze gotowa jest do założenia własnej rodziny. I cóż, dopiero po odniesieniu wielkich sukcesów, zaczyna myśleć o stworzeniu ogniska domowego.

Patron imienia

Patronką imienia jest Balbina Rzymska, męczennica chrześcijańska i święta Kościoła katolickiego. Była córką rzymskiego trybuna wojskowego św. Kwiryna w czasach panowania Hadriana. Ona to rzekomo odkryła okowy św. Piotra i ofiarowała je Teodorze, siostrze św. Hermesa. Poniosła śmierć męczeńską za wiarę wraz z ojcem i została pochowana obok niego w katakumbach św. Pretekstata przy Via Appia. Wspominana jest 31 marca.

Ciekawostki

Imię to najczęściej występowało w czasach republikańskich w postaci męskiej jako Balbus. Forma żeńska pojawiała się najczęściej w czasach starożytnych.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.