Imieniny Beniamina

👨 Beniamin ♂️

Do najbliższych imienin Beniamina zostały 253 dni, czyli 8 miesięcy i 10 dni.

Beniamin obchodzi swoje imieniny najczęściej 31 marca (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Beniamin to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające dosłownie „syn południa" lub „syn prawicy". W języku hebrajskim północ jest utożsamiana z lewą, a południe z prawą stroną.

Charakterystyka osób noszących imię Beniamin

Beniamin to mężczyzna, który już od wczesnych lat jest silnie związany z najbliższymi. To osoba przykładająca ogromną wagę do relacji z rodziną i cóż należy przyznać, że niechętnie opusza swój dom rodzinnym. Przez długi czas jest typowym domatorem i często to najwięcej czasu spędza w otoczeniu rodziny. Nieraz bywa ulubieńcem najbliższych i to sprawia, ze Beniamin nie odczuwa potrzeby usamodzielnienia się w życiu. Niestety, ale ten mężczyzna nie może pochwalić się dużą zaradnością życiową i często miewa problemy finansowe.

Beniamin ma szczególną tendencję do otaczania najbliższych opieką oraz troską. Uwielbia troszczyć się o wszystkich członków rodziny, więc nieraz to on dba o relacje z dalekimi kuzynami. Choć jest domatorem, to nie lubi spędzać czasu w samotności. Najchętniej otacza się mądrymi oraz doświadczonymi życiowo osobami i nie marnuje młodości na przyjemne chwile. Beniamin może pochwalić się wszechstronną wiedzą oraz ciekawymi zainteresowaniami. Lubi podróżować i spędzać czas nad książkami. Dlatego jego wiedza oraz postawa wzbudza powszechne zaciekawienie oraz często traktowany jest jako ekspert w różnych dziedzinach życia.

Niestety, ale Beniamin nie grzeszy skromnością. Często bywa dość zarozumiały, bowiem na jego koncie znajduje się wiele sukcesów, a on jest świadomy swojej wartości. Jednak nie potrafi mierzyć swoich sił na zamiary i cóż, może porywać się z motyką na słońce. Ale nie poddaje się w obliczu porażki i potrafi wyciągnąć prawidłowe wnioski z poniesionej klęski.

W pracy zawodowej, Beniamin wyróżnia się sumiennością, lecz nie chętnie wykonuje swoje obowiązki. Zdarza się, że zapomina o ważnych terminach i zazwyczaj nie kończy projektów na czas. Jednak nie można Beniaminowi świetnych pomysłów, które rekompensują jego zapominalstwo. Często to on jest motorem do działania i nieraz zachęca współpracowników do poszukiwania nowatorskich rozwiązań.

W życiu miłosnym, Beniamin poszukuje kobiety, która tak jak on, marzy o dużej rodzinie. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek, lecz dąży do osiągnięcia stabilizacji życiowej. Wyjątkowo dba o szczęście rodzinny i cóż, potrafi stworzyć dom pełen miłości oraz wyjątkowego ciepła.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Beniamin, diakon i męczennik. Beniamin był diakonem biskupa Susy, Abdasa. Kiedy w Persji wybuchło prześladowanie w latach 420-422, Beniamin dostał się do więzienia. Beniamin po dwóch latach wielu cierpień w więzieniu odzyskał wolność pod warunkiem, że zaprzestanie działalności duchownej. Zginął śmiercią męczeńską w 424 roku. Kościoły wschodnie najczęściej obchodzą pamiątkę śmierci św. Beniamina 31 marca.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się wraz z chrześcijaństwem i przejęto je jako Bienijamin. Z czasem imię to straciło na popularności. W języku polskim istnieje słowo beniaminek używane w stosunku do najmłodszych synów w rodzinie.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.