Imieniny Bernadety

👩 Bernadeta ♀️

Do najbliższych imienin Bernadety zostały 213 dni, czyli 6 miesięcy i 29 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Bernadeta obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 11 lutego (wtorek) i 16 kwietnia (środa).

Pochodzenie imienia

Bernadeta to polski odpowiednik francuskiego imienia Bernadette. Imię Bernadette zaś jest zdrobnieniem imienia Bernadet.

Charakterystyka osób noszących imię Bernadeta

Bernadeta to kobieta, która wyróżnia się empatią oraz wrażliwością serca. Często sprawia wrażenie, że żyje we własnym świecie, bowiem chętnie przebywa w swoich samotniach. Nie jest duszą towarzystwa i woli wieść życie spokojne oraz dość rutynowe. Bernadeta odznacza się złotym sercem dla wszystkich. To kobieta, która bezgranicznie kocha życie i otaczający ją świat, szczególnie, że wierzy w dobroć ludzkiego serca. Niestety, ale jej szlachetna postawa narażona jest na próby manipulacji lub oszustwa, bowiem Bernadeta nigdy nie odmawia spełnienia prośby.

Bernadeta posiada liczne uzdolnienia artystyczne, które sprawiają, że jej twórczość zdobywa coraz większe grono miłośników. Ona sama uważa, że sztuka jest jedną z najważniejszych dziedzin w jej życiu, więc najwięcej czasu poświęca twórczym działaniom. Często dostrzega więcej niż inni i cóż, to wpływa na jej decyzje. Bernadeta w życiu kieruje się instynktem oraz głosem serca. Chętnie podejmuje decyzje pod wpływem chwili i bywa, że okazują się nadzwyczaj trafne. Dlatego tak często proszona jest o najróżniejsze wskazówki, bowiem jej mądrość doceniania jest przez otoczenie.

Bernadeta wyróżnia się mądrością życiową, którą wykorzystuje do niesienia pomocy innym. Uwielbia doradzać otoczeniu, ale nie można powiedzieć, że narzuca innym swoją wolę. To kobieta wyrozumiała i cierpliwa, bowiem tak naprawdę to nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi.
Również w pracy zawodowej odznacza się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Chętnie zajmuje stanowiska związane z relacjami międzyludzkimi i nie cierpi wykonywania rutynowych czynności. Często miewa kreatywne pomysły, które pomagają w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Nie uczestniczy w żadnych konfliktów i bywa, że jest stroną godzącą.

W miłości, Bernadeta woli poświęcić swój czas na pomaganie potrzebującym. Nie jest miłośniczką szalonych romansów, lecz wierzy w prawdziwą miłość na całe życie. Często ucieka od męskiego towarzystwa, bowiem nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania. A gdy spotka na swojej drodze prawdziwą miłość, to gotowa jest do stworzenia domu pełnego miłości oraz szacunku. Bernadeta jest wspaniałą partnerką, która wyjątkowo dba o szczęście najbliższych.

Patron imienia

Patronką imienia jest Bernadeta Soubirous, siostra zakonna Zgromadzenia Sióstr Miłości w Nevers. W wieku 14 lat, w 1858 roku Bernadeta osiemnastokrotnie ujrzała Matkę Bożą w grocie Massabielle w Lourdes. W 1866 roku wstąpiła do klasztoru Notre Dame de Nevers i zmarła w tym miejscu na gruźlicę w wieku 35 lat. W 1925 roku Pius XI ogłosił Bernadetę-Marię błogosławioną w obecności ostatniego z jej braci, zaś w 1933 roku została włączona w poczet świętych. Co ciekawe, jej ciało po śmierci nie uległo zniszczeniu i do dziś dostępne jest dla zwiedzających.

Ciekawostki

Co ciekawe, imię to w Polsce nie występowało do czasów nowożytnych. Dopiero po beatyfikacji Bernadety Soubirous w 1925 roku pojawiło się na ziemiach polskich. Poczatkowo imię, to spolonizowano na Bernatkę, co odpowiadało postaci francuskiej.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.