Imieniny Blanki

👩 Blanka ♀️

Do najbliższych imienin Blanki zostały 193 dni, czyli 6 miesięcy i 9 dni.

Blanka obchodzi swoje imieniny najczęściej 1 grudnia (niedziela)

Pochodzenie imienia

Imię to wywodzi się od hiszpańskiej wersji francuskiego imienia Blanche lub z germańskiego blankus, blanchus, oznaczającego "biała".

Charakterystyka osób noszących imię Blanka

Blanka to kobieta, która jest wielką indywidualistką w każdej dziedzinie życia. Wyróżnia się specyficznym charakterem i cóż, często przypomina kota zmierzającego własnymi ścieżkami. Zawsze jest mocno skupiona na własnych sprawach i nic ani nikt nie jest w stanie odciągnąć jej uwagi od wykonywanej czynności. Blanka z natury jest bardzo spokojna i opanowana. Nie podchodzi do życia zbyt emocjonalnie, ale zazwyczaj stara się zachować rozsądek w każdej sytuacji.

Niestety, ale jest przewrażliwiona na swoim punkcie i przejmuje się opiniami otoczenia. Dość krytycznie podchodzi do swojej osoby i bywa, że nigdy nie jest zadowolona ze swoich osiągnięć. Blanka jest również perfekcjonistką, która zawsze idealnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Czasami stawia swoje potrzeby w centrum zainteresowania i nie rozumie pretensji otoczenia, gdy najbliższe osoby wracają jej uwagę na zbytni egoizm. Ona sama uważa, że jest najważniejszą osobą w kręgu znajomych i dlatego wobec innych ma postawę roszczeniową.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Lubi wspinać się po szczeblach kariery i bywa, że zmierza do celu po przysłowiowych trupach. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, lecz pod warunkiem, że przestanie innych traktować, jako dodatek w swoim życiu. Blanka chętnie zajmuje stanowiska kierownicze i czasami ma tendencję do narzucania woli współpracownikom. Dużo wymaga od innych i zazwyczaj zarzuca otoczenie nadmiarem obowiązków. I cóż, po raz kolejny nie potrafi zrozumieć pretensji innych współpracowników, bowiem wierzy bezkrytycznie w swoje racje.

W miłości Blanka poszukuje zaradnego oraz pracowitego partnera. Lubi wieść komfortowe życie i dlatego od przyszłego kandydata na męża oczekuje sprytu życiowego. Chętnie angażuje się w krótkie miłostki i nie ma zamiaru czekać całe życie na tego jedynego. Woli czerpać przyjemność z każdej chwili i dlatego w późniejszym wieku postanawia ustabilizować swoje życie uczuciowe. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek, ale pod warunkiem, że partner wykaże się dużą dozą cierpliwości oraz wyrozumiałości, bowiem jej skomplikowana osobowość ujawnia się przez całe życie, a ona nie ma zamiaru walczyć ze swoimi wadami.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Blanka Kastylijska. Święta urodziła się w 1188 roku jako córka króla Kastylii, Alfonsa IX, i Eleonory Angielskiej. Kiedy w 1223 roku jej mąż został królem Francji, zaś Blanka została królową. Zmarła 26 lub 27 listopada 1252 roku. Pochowano ją w opactwie Mauboisson, które sama ufundowała. Serce Blanki przechowywane jest w opactwie Lys koło Melun, gdzie przeniesiono je 13 marca 1253 roku.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to jest spolszczeniem włoskiego imienia Bianca, które pochodzi od francuskiego słowa „Blanche” i oznacza „biała, jasnowłosa lub niewinna, czysta”.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.