Imieniny Bogny

👩 Bogna ♀️

Do najbliższych imienin Bogny zostało 26 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Bogna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 20 czerwca (czwartek) i 23 lipca (wtorek).

Pochodzenie imienia

Imię to pojawiło się w Polsce w XV wieku i według pewnej teorii, imię to jest formą skróconą od imienia dwuczłonowego z Bog- w części pierwszej, na przykład jak Boguchna od Bogusława.

Charakterystyka osób noszących imię Bogna

Bogna to kobieta, która wyróżnia się niezwykłym urokiem. Jest przy tym bardzo kobieca i cóż, odznacza się wspaniałym poczuciem humoru. Bogna jest osobą, wzbudzająca wielkie zaufanie, szczególnie, że zawsze jest szczera w swoich emocjach. Nie potrafi oszukiwać i w życiu kieruje się jasno określonymi zasadami. Na pierwszym miejscu stawia wartości moralne i to dzięki nim wzbudza również szacunek. Otoczenie taktuje ją, jako wzór do naśladowania, zwłaszcza, że Bogna posiada wiele wspaniałych zalet.

Bogna jest z natury bardzo spokojna oraz opanowana. Chętnie angażuje się w różne działania, lecz nigdy nie traci równowagi. Często sprawia wrażenie, że nic ani nikt jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Bywa, że to ona jest ostoją bezpieczeństwa i bardzo chętnie pomaga potrzebującym. Zawsze niesie bezinteresowną pomoc i nic w zamian za to nie oczekuje. Lubi pracować wśród ludzi i może pochwalić się dużym gronem bliskich przyjaciół.

Bogna jest ambitna oraz niezależna. Choć jest bardzo spokojna, to jednak w przypadku zagrożenia potrafi obronić swoje dobro. Często walczy o własne racje, bowiem niektórzy uważają, że nie jest twardym przeciwnikiem. Ale jak to w życiu bywa, często pozory mylą i Bogna okazuje się wytrwała oraz odważna. Bogna wyróżnia się niespotykaną wiedzą oraz doświadczeniem życiowym. Młodość traktuje, jako okazję do zdobycia odpowiedniego wykształcenia i cóż, gdy inni spędzają czas na imprezach, to ona zdobywa kolejne szczyty kariery.

W pracy zawodowej odznacza się sumiennością oraz pracowitością. Chętnie wykonuje swoje obowiązki i dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Jednak ona nie wspina się po szczeblach kariery za wszelką cenę, ale stara się zwracać uwagę na uczucia innych. Bogna jest sprawiedliwą szefową, która zna swoje mocne oraz słabe strony. Wie, że nie zawsze warto podejmować ryzyko, bowiem straty mogą być większe niż osiągnięty sukces. Dlatego w życiu kieruje się rozważnymi decyzjami, które nieraz pomagają w rozwiązywaniu najgorszych problemów.

W miłości Bogna poszukuje zaradnego oraz inteligentnego partnera. Nie jest zwolenniczką krótkich romansów, lecz marzy o wielkiej miłości. Często nie ma czasu na nawiązywanie nowych znajomości, bowiem młodość traktuje, jako czas na zdobywanie doświadczenia życiowego. I dopiero w późniejszym wieku postanawia założyć swoje gniazdko rodzinne. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości oraz szacunku.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to stanowi spolszczenie chrześcijańskiego imienia Benigna, znanego w średniowieczu.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.