Imieniny Bogusławy

👩 Bogusława ♀️

Do najbliższych imienin Bogusławy zostało 327 dni, czyli 10 miesięcy i 23 dni.

Bogusława obchodzi swoje imieniny najczęściej 18 kwietnia (piątek)

Pochodzenie imienia

Imię Bogusława jest żeńską formą imienia Bogusław. Imię w Polsce pojawiło w 1265 roku i do dziś należy do popularnych imion kobiecych. Imię oznacza: „ta, która sławi Boga”.

Charakterystyka osób noszących imię Bogusława

Bogusławy to kobiety o silnym i niezwykle pragmatycznym charakterze. Potrafią zawsze sobie poradzić ze wszelkimi trudnościami oraz poniesionymi porażkami. Bogusławy cenią sobie trwałość uczuć i wyróżniają się wiernością w miłości oraz przyjaźni. Bogusławy potrafią narzucić sobie żelazną dyscyplinę i postępują według wytyczonego planu. Nie zostawiają niczego na później, bowiem mają silne poczucie obowiązku. Dlatego zawsze przykładają się do zadań i poświęcają ogrom siły w pokonywaniu przeszkód.
Kobiety noszące to imię posiadają talent organizatorski i przejmują inicjatywę w działaniu. Podobnie jak mężczyźni tym imieniu, Bogusławy mają zdolności przywódcze i uwielbiają rozkazywać innym. Ale to nie znaczy, że są osobami autorytarnymi, lecz potrafią mądrze wykorzystać swoją władzę. Otoczenie postrzega Bogusławy jako kobiety o niebywałym szczęściu w żuciu, ale one wiedzą ile muszą poświęcić sił w osiągnięciu celu.
Bogusławy należą do introwertyków i nie chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami lub przekonaniami. Zazwyczaj są skryte i chętniej skupiają się na myśleniu niż na rozmowach. Jednak w otoczeniu najbliższych otwierają się i biorą udział w najróżniejszych dyskusjach.
Bogusławy często niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Uwielbiają angażować się w działania charytatywne lub społeczne. A każda chwila jest okazją do udzielenia rad lub wysłuchania drugiej osoby. Jedną z pasji Bogusław są podróże, bowiem w czasie wędrówek odczuwają wolność i spokój duszy. A kontakt z naturą sprawia, że Bogusławy odnajdują inspiracje do dalszych działań.
Kobiety o tym imieniu nie zabiegają o niczyje względy, lecz zawsze chcą być sobą. Nie dążą za wszelką cenę do osiągnięcia celu, bowiem dzięki swojej wytrwałości i inteligencji i tak osiągają sukcesy. Najlepiej czują się, gdy droga zawodowa wymaga intuicji, wyobraźni oraz zdolności abstrakcyjnego myślenia. To niewątpliwe atuty Bogusław, które potrafią wykorzystać w celu czynienia dobra.
Bogusławy to wspaniałe przyjaciółki i partnerki, które choć skryte, to potrafią niejednego zaskoczyć. A znajomość z nimi może stać się inspiracją do własnego rozwoju.

Patron imienia

Nie istnieje żaden święty i święta patronka tych imion. W epoce sarmatyzmu zaczęto błogosławionymi nazywać dwóch Bogusławów, mianowicie świątobliwego dominikanina, który był spowiednikiem Bolesława Wstydliwego, oraz franciszkanina, który w 1498 roku zginął w Samborze z rąk Tatarów, jednak ich kult nie został przyjęty, choć Bogusław z Sambora dostał się pod dniem 15 maja do zakonnego martyrologium.

Ciekawostki

Niektórzy poszukiwali związek męskiej formy imienia z Teodorem, wskazując na źródła Kadłubka. Ale żadne inne przekazy nie zawierają potwierdzenia tej informacji.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.