Imieniny Bohdana

👨 Bohdan ♂️

Do najbliższych imienin Bohdana zostało 189 dni, czyli 6 miesięcy i 7 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Bohdan obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 31 sierpnia (sobota), 2 listopada (sobota) i 6 lutego (czwartek).

Pochodzenie imienia

Bohdan to imię pochodzenia słowiańskiego, wywodzące się od wyrazów Bóg i dan (czyli dany), tak więc imię to można objaśnić jako "dany przez Boga".

Charakterystyka osób noszących imię Bohdan

Bohdan to mężczyzna, który na pierwszym miejscu stawia dobro rodziny. Uwielbia spędzać czas w zaciszu domowym i cóż, nie jest duszą towarzystwa. Dom traktuje, jako ostoję bezpieczeństwa i niechętnie opuszcza swoje cztery ściany. Lubi wieść wygodne i komfortowe życie, więc dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa finansowego. Bohdan nie cierpi niespodzianek od losu i dużą wagę przykłada do rutynowych czynności. Posiada pewne nawyki, które budują jego plan codziennego działania.
Bohdan przejmuje się opinią otoczenia i należy do bardzo wrażliwych osób. Zwraca uwagę na każdą opinię lub zdanie o sobie, a w przypadku krytyki, odczuwa duże cierpienie. Cóż, posiada wiele kompleksów, które podcinają skrzydła i ograniczają jego potencjał. Często nie wierzy we własne siły i w takich sytuacjach potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych.
Niestety, ale Bohdan ma tendencję do uciekania przed problemami. Nie potrafi podjąć ważnych decyzji i zazwyczaj odkłada obowiązki na ostatnią chwilę. I jak można przewidzieć, zadania zaczynają Bohdana przerastać. Bohdan jest optymistą, który z radością patrzy w przyszłość i nie dostrzega problemów na horyzoncie. Nie przejmuje się kłopotami i zazwyczaj czeka na samoistne rozwiązanie problemów. Nie zawsze Bohdan posiada wielkie ambicje, lecz stara się nie ograniczać i idzie do przodu. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego, więc może pochwalić się wszechstronną wiedzą i ciekawymi zainteresowaniami. Jednak czasami nie wie, co chce osiągnąć i sprawia wrażenie, że dryfuje po życiu zamiast wziąć los w swoje ręce.
Bohdan potrafi zaimponować swoją dojrzałością, szczególnie w sprawach finansowych. Nie wydaje pieniędzy na chwilowe przyjemności, lecz potrafi długotrwale oszczędzać. Również wyróżnia się na tle rówieśników, bowiem już od wczesnych lat ma jasno określonych cel działania. Posiada duży talent przedsiębiorczy i spełnia się, prowadząc własny biznes.
W życiu miłosnym, poszukuje kobiety o podobnym do niego charakterze. Nie każda kobieta ma szansę na zdobycie jego serca, ale tylko ta pani, która wyróżnia się oszczędnością oraz wielką mądrością. Bohdan potrafi stworzyć szczęśliwy związek, ale pod warunkiem, że przestanie uciekać przed obowiązkami domowymi i problemami, które mogą pojawić się w miłości.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce od XII wieku, zaś od XIV wieku także w formie wschodniosłowiańskiej Bohdan. Imię to było popularne w Rumunii, bowiem w średniowieczu cały kraj nazywany był Bogdanią

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.