Imieniny Bolesławy

👩 Bolesława ♀️

Do najbliższych imienin Bolesławy zostało 57 dni, czyli 1 miesiąc i 27 dni.

Bolesława obchodzi swoje imieniny najczęściej 22 lipca (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Bolesława to żeńska odmiana słowiańskiego imienia Bolesław, oznaczająca osobę, która "zyska sławę".

Charakterystyka osób noszących imię Bolesława

Bolesława to kobieta, która żyje we własnym świecie. Często stroni od towarzystwa innych ludzi i raczej woli spędzać czas w zaciszu domowym. Dużą wagę przykłada do świata wewnętrznego, dlatego zazwyczaj nie przejmuje się problemami związanymi z finansami. Bolesława jest bardzo skromna i nie cierpi opowiadać o sobie. Woli znajdować się trochę na uboczu niż w centrum wydarzeń. Dlatego nawet najbliższe osoby nie znają jej prawdziwej natury.

Bolesława wyróżnia się ogromną wytrwałością. Choć jest cicha i spokojna, to jednak uparcie dąży do osiągnięcia celu. Ale zawsze pamięta o wartościach moralnych i nigdy nie posunie się do nieuczciwości. Bolesława odznacza się mądrością życiową oraz doświadczeniem, które pomaga przy rozwiązywaniu wielu problemów. Jednak nawet w przypadku porażki, nie przejmuje się i dalej dąży do celu. Nie należy do aktywnych osób, lecz woli biernie przyglądać się życiu. Również nie jest zwolenniczką wielkich zmian i dlatego woli wieść rutynowe oraz spokojne życie.

Bolesława nie jest duszą towarzystwa, więc zazwyczaj spędza samotne chwile. Jednak nie przeszkadza jej samotność, bowiem w tych momentach skupia się na swoim życiu. Bywa, że jest bardzo uduchowiona i często poszukuje różnych dróg rozwoju osobistego. Dużą wagę przykłada do praktyk religijnych i to w religii znajduje sens swojego życia.

W pracy zawodowej, Bolesława jest bardzo pracowita oraz sumienna. Zawsze doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków i nigdy nie wyręcza się innymi. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu, ale nie wspina się po szczeblach kariery. Pracę traktuje, jako coś przymusowego, więc nie odnajduje w niej spełnienia. Woli skupiać się na innych dziedzinach życia, niż marnować siły na zdobywanie zaszczytów.

W miłości, Bolesława poszukuje mężczyzny o spokojnym charakterze. Ona sama nie należy do wybuchowych osób, więc w miłości poszukuje poczucia bezpieczeństwa oraz spokoju. Nie jest zwolenniczką szalonych romansów i woli czekać na prawdziwą miłość. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek, oparty na miłości i wierności. Często angażuje się całkowicie w relację damsko-męską i nie ma czasu na spełnianie innych potrzeb.

Patron imienia

Patronką imienia jest Bolesława Maria Lament, beatyfikowana przez Jana Pawła II w Białymstoku w 1991 roku. Patronka urodziła się 29 kwietnia 1864 roku w Łowiczu, w rodzinie skromnego szewca. W 1884 roku przeniosła się z siostrą do Warszawy i wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Rodziny Marii. W 1892 lub 1893 roku opuściła zgromadzenie. W Warszawie założyła w 1905 roku Towarzystwo Św. Rodziny, które z upływem lat nazwie się Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Św. Rodziny. Zmarła 26 stycznia 1946 roku.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIV wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.