Imieniny Borysa

👨 Borys ♂️

Do najbliższych imienin Borysa zostało 20 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Borys obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 10 sierpnia (sobota) i 2 maja (piątek).

Pochodzenie imienia

Borys to imię pochodzenia protobułgarskiego, oznaczającego 'wilk', 'pantera', według innych źródeł 'mały', 'niski', lub 'waleczny'.

Charakterystyka osób noszących imię Borys

Borys to mężczyzna, który uwielbia rywalizację. Często staje w szranki ze znajomymi lub współpracownikami i cóż, zawsze wygrywa. Zawsze sprawia wrażenie, że jest urodzonym zwycięzcą i niezwykłym szczęściarzem w życiu. Borys lubi stać na podium i chętnie przyjmuje wszelkie zaszczyty. Choć wydaje się, że ma tendencję do megalomanii oraz egoizmu, to jednak potrafi zachować się ze skromnością oraz pokorą. Jednak Borys nie potrafi mierzyć swoich sił na zamiary i często okazuje się, że obowiązki zaczynają przerastać jego możliwości.

Borys posiada silnie rozwinięte poczucie wolności. Niechętnie wykonuje rozkazy i także ucieka od wszelkich prób zdominowania jego woli. Źle znosi sytuację, gdy musi podporządkować się innym, tak, więc, raczej nie potrafi pracować w grupie. To niezależny indywidualista, nieprzejmujący się opinią oraz krytyką otoczenia. Kieruje się w życiu swoimi przekonaniami i nigdy nie zmienia poglądów pod wpływem innych. Choć nie potrafi podporządkować się nikomu, to jednak jest tolerancyjnym oraz wyrozumiałym mężczyzną. Chętnie rozmawia z osobami o odmiennych poglądach i nie wydaje pochopnych opinii.

Borys kocha ludzi i życie. Zawsze jest nastawiony pozytywnie wobec świata i raczej zwraca uwagę na uczucia innych. Nie krytykuje, lecz z cierpliwością wyprowadza rozmówców z błędu. Często emanuje urokiem osobistym oraz ciepłem, wzbudzającym powszechną sympatię. Także w pracy zawodowej, zachowuje się sumiennie oraz odpowiedzialnie. Lubi zajmować kierownicze stanowiska i należy przyznać, że spełnia się w roli lidera. Jednak nie osiada na laurach, ale wyznacza sobie kolejny, trudniejszy cel do zdobycia.

A w miłości, poszukuje kobiety, wyróżniającej się urodą oraz inteligencją. Niestety, ale wybiórczo traktuje panie i tylko ta, która spełnia jego dość restryktycyjne wymagania, ma szansę na zdobycie jego serca. Borys jest również wymagającym partnerem i nie pozwoli kobiecie na zdominowanie jego życia. Choć jest wierny oraz lojalny, to jednak chodzi własnymi ścieżkami i nie ma zamiaru tłumaczyć się przed partnerką. A taka postawa nie zawsze jest do przyjęcia ze strony wybranki serca.

Patron imienia

Patronem imienia jest Borys, książę Bułgarii. Był pierwszym chrześcijańskim władcą tego kraju. W 864 lub 865 roku 865 przyjął od Greków chrzest, otrzymując na nim imię swego ojca chrzestnego, cesarza Michała III. W 885 roku przyjął gościnnie i poparł uczniów Konstantyna-Cyryla i Metodego. Zmarł jako mnich 2 maja 907 roku. Bułgarzy czczą patrona jako narodowego świętego.

Ciekawostki

Pierwszą znaną postacią historyczną, która nosiła to imię jest władca Bułgarów Borys I Michał, który po swej śmierci w 907 roku został ogłoszony bułgarskim świętym prawosławnym. W Polsce imię to nigdy nie zdobyło większej popularności.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.