Imieniny Bronisława

👨 Bronisław ♂️

Do najbliższych imienin Bronisława zostały 192 dni, czyli 6 miesięcy i 10 dni.

Bronisław obchodzi swoje imieniny najczęściej 1 września (niedziela)

Pochodzenie imienia

To staropolskie imię męskie, złożone z członów Broni - ("bronić, strzec") i sław - ("sława"). Imię oznacza dosłownie „ten, kto broni sławy". Skróconą formą imienia był Brosław.

Charakterystyka osób noszących imię Bronisław

Jaki jest Bronisław? To mężczyzna rozsądny i rozważny, który w życiu kieruje się logicznym myśleniem. Jednak posiada pewne problemy z wyrażaniem własnych oczekiwań i uczuć. Bardzo często żyje we własnym świecie i nieraz nie przykłada większej wagi do spraw finansowych. Często sprawia wrażenie, że żyje dniem dzisiejszym, bez zmartwień i jakichkolwiek problemów. Dlatego we wczesnych latach wymaga pomocy ze strony najbliższych, szczególnie w sferze materialnej. Już od wczesnych lat u Bronisława przejawiają się tendencję do poszukiwania dróg rozwoju osobistego. Uwielbia podróżować i samotnie wędrować po najdzikszych terenach.

Bronisław to urodzony altruista, który zawsze jest gotowy do niesienia bezinteresownej pomocy. Często przekłada dobro najbliższych nad swoje i nieraz rezygnuje z własnych ambicji. To człowiek o złotym sercu, zwłaszcza, że w życiu kieruje się wartościami moralnymi. Nie zmienia własnych przekonań pod wpływem innych osób i nieraz odbierany jest za tradycjonalistę, bowiem ogromną wagę przykłada do tradycji i dawnych zwyczajów. To także patriota, dla którego los Ojczyzny nie jest obojętny.

Bronisław wzbudza powszechny szacunek i podziw. To mężczyzna, który nieraz jest stawiany jako wzór do naśladowania. Zawsze zachowuje szlachetną postawę i nigdy nie skala swojego sumienia kłamstwem lub oszustwem. W życiu zawodowym odznacza się wytrwałością oraz sumiennością. Zazwyczaj wykonuje postawione przed nim zadania, lecz pod warunkiem, że nie kłócą się z jego poglądami. Nie przepada za rutynowymi zajęciami i często poszukuje twórczego stanowiska pracy.

Bronisław nie należy do pesymistów, a jego radość potrafi rozweselić największych ponuraków. To człowiek o prostolinijnej i dobrej duszy, zawsze gotowej do poświęceń. Bronisław może pochwalić się mocno ugruntowaną pozycją społeczną, zwłaszcza, że często uczestniczy w działaniach charytatywnych.

W życiu uczuciowym, Bronisław poszukuje partnerki, która pokieruje jego losem. Nie ma szczególnych wymagań, lecz ceni sobie wierność oraz lojalność towarzyszki. W miłości poszukuje stabilizacji życiowej i przyjaciółki do końca życia. W zamian potrafi zapewnić gorącą miłość i podarować rodzinie prawdziwe szczęście. To mężczyzna, który dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu, zaś dom rodzinny jest dla niego miejscem pełnym ciepła i miłości.

Patron imienia

Patronem imienia jest błogosławiony Bronisław Markiewicz, urodzony 13 lipca 1842 roku. W 1863 roku wstąpił do seminarium duchownego, zaś we wrześniu 1867 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1875 roku został proboszczem parafii Gać, a dwa lata później - w Błażowej. Od 1882 roku wykładał teologię pastoralną w seminarium duchownym w Przemyślu. W listopadzie 1885 roku wyjechał do Włoch i tam wstąpił do salezjanów. W marcu 1887 roku złożył śluby na ręce św. Jana Bosko. Był także inicjatorem Instytutu Wychowawczego oraz dwóch zgromadzeń zakonnych pod opieką św. Michała Archanioła.

Ciekawostki

Imię Bronisław należy do grupy podobnych imion staropolskich: Bronimir, Bronisąd oraz Broniwoj.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.