Imieniny Bruna

👨 Bruno ♂️

Imieniny Bruna były 3 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Bruno obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 maja (piątek), 12 lipca (piątek) i 6 października (niedziela).

Pochodzenie imienia

Bruno to imię pochodzenia germańskiego. Imię wywodzi się od słowa brün, oznaczającego "niedźwiedź" lub "brunatny".

Charakterystyka osób noszących imię Bruno

Bruno to mężczyzna, który wyróżnia się samodyscypliną oraz tradycyjnym podejściem do wielu spraw. Niechętnie zmienia swoje przekonania pod wpływem otoczenia, lecz twardo trzyma się utrwalonych zasad. Nie zachowuje się jak chorągiewka na wietrze i nieraz zaskakuje innych swoją stanowczością oraz dość upartym charakterem. Choć bywa tolerancyjny, to dość ostrożnie podchodzi do wszelkich nowości. Nieraz sprawia wrażenie, że odmienne poglądy taktuje, jako zamach na swoje bezpieczeństwo.

Nie jest typowym marzycielem, lecz twardo stąpa po ziemie. Nie podejmuje decyzji pod wpływem chwili, lecz zawsze głęboko analizuje każdą decyzję. Interesują go przyziemne sprawy, więc nie buja w obłokach i mierzy swoje siły na zamiary. Nie porywa się z motyką na słońce, lecz realnie ocenia własne możliwości. Chętnie angażuje się w te działania, które przynoszą wymierne korzyści, więc raczej nie jest typem bezinteresownej osoby. Choć należy przyznać, że lubi pomagać innym, ale pod warunkiem, że odczuwa taką potrzebę.

W pracy zawodowej nie oszczędza sił na zdobycie celu. Jest bardzo ambitny i posiada jasno określony plan działania. Spełnia się w roli przywódcy, więc jako lider potrafi doprowadzić swój zespół do zwycięstwa. Choć sprawia wrażenie nieprzystępnej i oschłej osoby, to w głębi duszy posiada wrażliwe oraz gorące serce. Bruno potrzebuje przyjaciół, lecz bywa zbyt dumny, aby to okazać. Często jest zdolny to największej miłości, jednak swoją oziębłą postawą nie zachęca do prób zdobycia jego serca.

W przyjaźni, podobnie jak w miłości, bywa wiernym oraz lojalnym towarzyszem. Posiada wyjątkową intuicję, którą kieruje się przy wyborze przyjaciół oraz potencjalnej partnerki. Nie każdy zdobędzie jego zaufanie, bowiem potrafi czytać w ludzkich charakterach jak w otwartej książce. Niestety, ale bywa źle oceniany przez otoczenie, bowiem on niechętnie chwali się swoimi sukcesami i nie zawsze podążą za tłumem.

Potrzebuje bratniej duszy i zazwyczaj mija dość dużo czasu, zanim odnajdzie przyjaciela lub miłość swojego życia. Jednak, gdy spotka prawdziwą przyjaźń i miłość, to okazuje się być wspaniałym oraz wiernym mężem, ojcem oraz przyjacielem. Choć nie należy do wylewnych osób, to każde uczucie traktuje, jako największą wartość.

Patron imienia

Patronem imienia jest Bruno I, arcybiskup Kolonii. Urodził się w 925 roku jako trzeci i ostatni syn Henryka I i św. Matyldy. Naukę przyjął w szkole biskupiej w Utrechcie oraz na dworze brata. W 953 roku został mianowany arcybiskupa. W Kolonii ufundował opactwo Św. Pantaleona oraz kolegiatę Św. Marcina. Zmarł w Reims 11 października 965 roku i pochowano go u Św. Pantaleona.

Ciekawostki

Polsce imię to pojawiło się w średniowieczu, a dokładnie w 1236 roku lub 1375 roku, w następującej postaci: Bruno, Brun, Bron.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.