Imieniny Brunona

👨 Brunon ♂️

Do najbliższych imienin Brunona zostało 85 dni, czyli 2 miesiące i 24 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Brunon obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 maja (piątek), 6 października (niedziela) i 11 października (piątek).

Pochodzenie imienia

Brunon to imię mię pochodzenia germańskiego. Początkowo było to przezwisko określające kolor włosów jakiegoś człowieka: kolor ciemny, brązowy.

Charakterystyka osób noszących imię Brunon

Brunon to mężczyzna, który potrafi narzucić sobie żelazną samodyscyplinę. Nie działa pod wpływem emocji, lecz w życiu kieruje się chłodną logiką. Trzyma się jasno określonych zasad i nie zmienia swoich poglądów pod wpływem innych. Jest twardym negocjatorem i niechętnie rezygnuje z własnych potrzeb. Często Brunon sprawia wrażenie, surowego i zimnego człowieka, lecz tak naprawdę w jego sercu płonie tęsknota za gorącymi emocjami.

Brunon ukrywa prawdziwą naturę przed światem z obawy, że zostanie uznany za tchórza lub wrażliwca. Dlatego woli nakładać kolejne maski, które mogą sprawić, że powoli utraci swoją tożsamość. Brunon interesuje się sprawami finansowymi i należy przyznać, że lubi wieść komfortowe oraz wygodne życie. Często młodość poświęca na robienie kariery, zaniedbując pozostałe dziedziny życia.

W pracy zawodowej, Brunon jest wyjątkowo odpowiedzialnym oraz sumiennym pracownikiem. Ma szczególne zdolności przywódcze i dlatego spełnia się w roli lidera. Choć jest nastawiony na odniesienie sukcesu, to potrafi okazać cierpliwość lub wyrozumiałość. Niestety, ale jego chłód emocjonalny sprawia, że w ludziach budzi obawy. Nieliczni decydują się na przekroczenie pewnych barier i obdarzają go bezinteresowną sympatią.

Brunon nie jest duszą towarzystwa, ale w głębi serca pragnie zaznać najgorętszych emocji. Marzy o przyjaźni mocniejszej niż skała i miłości, która jest ponad wszystko. Brunon jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem, który szczególną opieką obdarza najbliższych.

Brunon posiada wyjątkowy instynkt, który pozwala na przeniknięcie ludzkich charakterów. Potrafi rozpoznać wszelkie próby manipulacji jego osobą i cóż, od razu zrywa znajomość z taką osobą. Niestety, ale Brunon bywa źle oceniany przez otoczenie. A tak naprawdę, to mężczyzna o gorącym oraz wiernym sercu, który nie potrafi wyrażać swoich uczuć.

Brunon miewa chwiejne nastroje, gdyż jego ambicje mogą spotkać się z rzeczywistością. I tak jak się często okazuje, nawet najbardziej dokładny plan może lec w gruzach, gdy pojawią się niespodzianko od losu. I w takich sytuacjach, Brunon potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych.

Patron imienia

Patronem imienia jest Bruno I, arcybiskup Kolonii. Urodził się w 925 roku jako trzeci i ostatni syn Henryka I i św. Matyldy. W 953 roku zosał arcybiskupem i w zarząd otrzy¬mał Dolną i Górną Lotaryngi. Zmarł 11 października 965 roku i pochowano go u Św. Pantaleona. Jego kult został zaaprobowany w 1870 roku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.