Imieniny Celiny

👩 Celina ♀️

Do najbliższych imienin Celiny zostało 125 dni, czyli 4 miesiące i 3 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Celina obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 21 października (poniedziałek) i 15 grudnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Celina to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa caelum oznaczające "niebo". Imię to jest to również skrótem od imienia Marcelina.

Charakterystyka osób noszących imię Celina

Celina to kobieta, która wyróżnia się niespotykaną inteligencją. Często posiada szerokie horyzonty myślowe oraz niebanalne zainteresowania. Uwielbia spędzać czas nad książkami i może pochwalić się dużą wiedzą w każdej dziedzinie życia. Celina nie marnuje życia na krótkie przyjemności, lecz woli poświęcić ten czas na zdobywanie doświadczenia życiowego. I co ważne, tę wiedzę potrafi wykorzystać do osiągnięcia każdego celu.

Najczęściej Celina kieruje się w życiu chłodną logiką. Posiada ścisły umysł i raczej nie poddaje się chwili. Uważa, że emocje bywają złymi doradcami, zaś rozum stanowi drogę do rozwiązania wielu problemów. Nie jest przesadnie towarzyska, ale może pochwalić się małym gronem bliskich znajomych. Dużą wagę przykłada do pielęgnowania przyjaźni, więc jej relacje z bliskimi trwają przez całe życie.

Celina przykłada dużą wagę do rozwoju osobistego. Świat postrzegają, jako skarbnicę wiedzy i cóż, interesuje się niemal wszystkimi zagadnieniami. Dlatego tak często zadziwia otoczenie swoimi zainteresowaniami i tak chętnie proszona jest o udzielenie dobrych rad. Kolejną zaleta Celiny jest altruistyczna postawa, bowiem uwielbia pomagać innym. Często niesie pomoc potrzebującym i prawie zawsze broni szczęścia innych. Czasami przypomina dobrego anioła o złotym sercu. A jej postawa wzbudza powszechny podziw oraz szacunek otoczenia.

Celina uwielbia podróżować i to w trakcie wędrówek nawiązuje wartościowe kontakty. Często przyciąga do siebie dobre serca, bowiem ona również wyróżniają się szlachetną duszą. Zdarza się, że w życiu nie zazna większego cierpienia, a jej los usłany jest różami. Niestety, ale często wzbudza zazdrość u niektórych osób, lecz ona nie przejmuje się krytycznymi uwagami i dalej cieszy się ze swojego życia. A nawet w obliczu porażki, nie narzeka na swój los i próbuje walczyć ze wszelkimi przeciwnościami oraz problemami.

Również w pracy zawodowej, Celina wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Ma szansę na odniesienie dużego sukcesu w pracy naukowej i zazwyczaj obiera tę drogę. Lubi spełniać się w roli naukowca lub wykładowcy i zazwyczaj ma ku temu wszelkie predyspozycje.

Choć nastawiona jest na osiągnięcie sukcesu, to jednak nie przykłada większej wagi do życia miłosnego. Zazwyczaj nie ma czasu na angażowanie się w poważne związki i raczej nie jest zainteresowaniami deklaracjami na całe życie. Młodość traktuje, jako szansę na osiągnięcie wyznaczonego celu i zazwyczaj na późniejszym etapie życie postanawia założyć swoją rodzinę. Na pierwszym miejscu stawia stabilizację życiową i po jej osiągnięciu, decyduje się na poważny związek. Nie należy do namiętnych kobiet, które lubią bawić się męskimi sercami, lecz poszukuje prawdziwej miłości.

Patron imienia

Patronką imienia jest Celina matka św. Remigiusza, biskupa Reims. Zmarła po 458 roku, zaś jej kult pojawił się w Reims i Laon. Wspominana jest 21 października. Według różnych źródeł, miała być towarzyszką św. Genowefy i pod jej wezwaniem istniał benedyktyński klasztor w Meaux.

Ciekawostki

Imię to największą popularność zdobyło w XIX wieku, głównie w warstwach inteligenckich.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.