Imieniny Danieli

👩 Daniela ♀️

Imieniny Danieli były 3 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Daniela obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 21 lipca (niedziela) i 10 grudnia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Daniela to imię hebrajskiego pochodzenia, oznaczające „potężny jest mój Bóg” lub „Bóg jest sędzią”.

Charakterystyka osób noszących imię Daniela

Daniela to kobieta, która wyróżnia się wielką pewnością siebie oraz przedsiębiorczością. Nie jest cichutką osobą, czekającą na to, co przyniesie los, lecz każdą sprawę bierze w swoje pracowite ręce. Nie jest także konformistką, ale potrafi postawić na swoim i raczej nie przejmuje się niepochlebnymi opiniami na swój temat. Zawsze działa według własnych przekonań i nie zdarza się, że ktoś za nią podejmuje ważne decyzje. Często Daniela posiada tysiące pomysłów na minutę i chętnie realizuje swoje marzenia. Bywa, że nawet bliscy nie wierzą w powodzenie jej kreatywnych przedsięwzięć, ale ona uparcie zmierza do celu i cóż, zazwyczaj odnosi duże sukcesy.
Daniela sprawia wrażenie prawdziwego wulkanu energii, bowiem zawsze jest zajęta i nigdy nie ma wolnego czasu. Ale nawet, gdy ma chwilę dla siebie, to jednak woli zająć się praktycznymi czynnościami, niż poświęcić ten czas na ulotne przyjemności. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego, więc bywa, że poszukuje różnych źródeł wiedzy. Jest także pracowita oraz punktualna, gdyż nigdy nie zapomina o ważnych terminach czy spotkaniach. Można na niej polegać w każdej sytuacji, szczególnie, że ona sobie nie pozwala na jakiekolwiek niedociągnięcia z własnej strony.
Niestety, ale Daniela może być kobietą o dwóch twarzach. Choć sprawia wrażenie elokwentnej i pewnej siebie, to w głębi serca bywa nieśmiałą oraz samotną osóbką. Często postrzegana jest przez pryzmat odniesionych sukcesów, więc obawia się wszelkich porażek. Każdą klęskę traktuje bardzo osobiście i zdarza się, że obwinia siebie za czyjeś przewinienia. Daniela lubi działać na pokaz, zwłaszcza w wpływowym towarzystwie. Często nakłada maskę agresywnej kobiety, która zna swoje możliwości, ale tak naprawdę to w jej duszy toczy się prawdziwa burza emocji. I bywa, że musi zmagać się z licznymi kompleksami, które potrafią podciąć jej skrzydła.
Daniela jest także dość kapryśna, szczególnie w miłości. Lubi przebywać w męskim gronie i chętnie przyjmuje od zachwyconych mężczyzn liczne komplementy. Jednak nie potrafi zdecydować się dłuższy związek, bowiem obawia się, że partner pozna jej prawdziwą naturę, a to może być dla niej nie do zniesienia. Daniela nie może pochwalić się również licznym gronem bliskich przyjaciół, bowiem każdą znajomość traktuje dość powierzchownie. Często ma tendencję do wybiórczego traktowania znajomych i tylko nieliczni mają szansę na zdobycie jej zaufania. I dlatego Daniela może czuć się osamotniona, nawet w towarzystwie licznych znajomych. Czasami marzy o bratniej duszy, przed którą mogłaby zrzucić maskę i pokazać swoją prawdziwa naturę. Lecz tylko cierpliwa oraz wyrozumiała dusza ma szansę na zaskarbienie jej przyjaźni.

Ciekawostki

Imię Daniela to żeński odpowiednik imienia Daniel. Imię to nosi sławna amerykańska pisarka kobiecej literatury - Danielle Steel, właśc. Danielle Fernande Dominique Schuelein-Steel.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.