Imieniny Diany

👩 Diana ♀️

Do najbliższych imienin Diany zostały 162 dni, czyli 5 miesięcy i 9 dni.

Diana obchodzi swoje imieniny najczęściej 13 sierpnia (wtorek)

Pochodzenie imienia

Imię to pochodzi ze skrócenia pierwotnego imienia Diviana, którego powstało od słowa divus, oznaczające 'boski'.

Charakterystyka osób noszących imię Diana

Jaka jest Diana? To kobieta, która ceni sobie wygodne oraz komfortowe życie. Już od wczesnych lat przejawia się jej zamiłowanie do życia na odpowiednim poziomie i może mieć tendencję do gromadzenia pięknych oraz drogich przedmiotów. Diana jest bardzo uparta, szczególnie, że również wyróżnia się ambitnymi planami. Nie osiada na laurach, lecz dalej dąży do osiągnięcia kolejnego celu. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego może pochwalić się wysokim wykształceniem oraz licznymi zainteresowaniami.

Diana nie należy do konfliktowych osób. Często to ona jest stroną godzącą, zwłaszcza, że stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z otoczeniem. Choć nie jest samotnikiem, to jednak lubi spędzać czas w domu. Jest bardzo rodzinna i dlatego dba o kontakty z różnymi członkami rodziny.

W pracy zawodowej, Diana wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Nie należy do leniwych osób i nigdy nie odkłada niczego na później. Choć może przez długi czas poszukiwać swojej drogi życiowej, to jednak należy przyznać, że nie marnuje swoich zdolności. Potrafi pogodzić ze sobą różne dziedziny życia i dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Często spełnia się na stanowiskach związanych z kreatywnym oraz twórczym działaniem, szczególnie, że ma ku temu wszelkie predyspozycje.

W życiu kieruje się emocjami, które odgrywają pierwszorzędną rolę. Potrafi podjąć trafną decyzję pod wpływem chwili. Co ważne, nawet w przypadku porażki, szybko uczy się na swoich błędach i nie popełnia podobnych pomyłek w przyszłości. Wyróżnia się mądrością oraz doświadczeniem życiowym, które pomaga jej w podejmowaniu kolejnych kroków oraz rozwiązywaniu najróżniejszych problemów. Diana jest urodzoną altruistką i chętnie pomaga innym. Często angażuje się w społeczne akcje i raczej należy do lokalnych działaczy.

W miłości, Diana poszukuje mężczyzny zaradnego oraz mądrego. Często nie zwraca uwagi na męskie towarzystwo i bywa, że panów traktuje jedynie jako przyjaciół. Nie dąży do szybkiej stabilizacji uczuciowej i bywa, że dopiero w późniejszym wieku postanawia założyć swoją rodzinę. Choć jest bardzo rodzinna, to jednak długo nie może zdecydować się na posiadanie własnych dzieci. Ale należy przyznać, że jest wierną oraz lojalną towarzyszką życia i nigdy nie dopuści się zdrady wobec partnera.

Patron imienia

Patronką imienia jest Diana Andalo, córka zamożnego obywatela Bolonii. Patronka szybko zetknęła się z pierwszymi dominikanami. W 1219 roku spotkała się ze św. Dominikiem i pod jego wpływem złożyła śluby zakonne. W 1223 roku wraz z towarzyszkami założyła nowy dom zakonny. Diana zmarła w 1236 roku, a została beatyfikowana przez Leona XIII w 1891 roku. Wspominana jest 9 czerwca.

Ciekawostki

Imię to nosiła rzymska bogini lasów i zwierząt, utożsamiana z grecką Artemidą.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.