Imieniny Doriana

👨 Dorian ♂️

Do najbliższych imienin Doriana zostało 185 dni, czyli 6 miesięcy i 1 dzień.

Dorian obchodzi swoje imieniny najczęściej 22 stycznia (środa)

Pochodzenie imienia

Dorian to imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od nazwy plemienia greckiego – Dorów.

Charakterystyka osób noszących imię Dorian

Dorian to mężczyzna, wyróżniający się wysoką kulturą osobistą oraz doskonałymi manierami. Zawsze zachowuje się odpowiednio do sytuacji nie zdarza się, aby popełnił wstydliwe gafy. Często emanuje wyjątkowym urokiem osobistym, bowiem potrafi połączyć wdzięk z kulturą. Cóż, należy przyznać, że ma tendencję do marzycielstwa i chętnie buja w obłokach. Jednak posiada tak rozwiniętą wyobraźnię, że często spełnia się w artystycznych dziedzinach życia. Niestety, ale ma tendencję do koloryzowania faktów i bywa, że opowiada niestworzone historie o swoim życiu lub licznych sukcesach.

Dorian posiada niebanalne i niespotykane zainteresowania. Nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, ale poszukuje rożnych dróg rozwoju osobistego. Dużą wagę przykłada do świata wewnętrznego i nieraz skupia się gromadzeniu doświadczenia życiowego. Często Dorian wyróżnia się wyjątkową mądrością, którą dzieli się z otoczeniem. Choć nie spędza wielu godzin nad książkami, o każdą chwilę życia traktuje, jako okazję do wzbogacenia własnej wiedzy. Dorian należy także do odważnych oraz zdecydowanych osób. Potrafi podjąć poważne decyzje i cóż, najczęściej przewiduje konsekwencje swoich działań.

W pracy zawodowej, Dorian odznacza się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Lubi zdobywać szczyty, lecz zazwyczaj nie przechwala się swoimi osiągnięciami. Jednak mimo wielu zalet, to nie może pochwalić się dużym gronem znajomych. Nie potrafi zaprzyjaźnić się z innymi mężczyznami, bowiem panowanie często traktują go, jako przeciwnika i należy przyznać, że bywa zmuszany do rywalizacji. Dorian posiada artystyczną duszę i chętnie otacza się pięknymi przedmiotami. Dużą wagę przykłada do estetycznego wyglądu i cóż, bywa, że jest indywidualistą. Jednak nie przejmuje się krytycznymi opiniami i żyje według własnych zasad oraz przekonań, które mogą zadziwić otoczenie.

W życiu miłosnym, Dorian poszukuje kobiety, która pokocha jego indywidualność. Nie szuka partnerki, która zmierza za tłumem, lecz tylko ta, która nie obawia się wyrażać własnego zdania. Dorian niechętnie angażuje się w miłość, lecz po dłuższym czasie potrafi zdecydować się na sformalizowanie związku.

Ciekawostki

Imię wywodzi się od nazwy plemienia greckiego – Dorów, zaś to plemię od jednego z herosów: Heraklesa.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.