Imieniny Edwardy

👩 Edwarda ♀️

Do najbliższych imienin Edwardy zostały 113 dni, czyli 3 miesiące i 21 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Edwarda obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 13 października (niedziela), 5 stycznia (niedziela) i 18 marca (wtorek).

Pochodzenie imienia

Edwarda to imię żeńskie pochodzenia angielskiego, odpowiednik imienia Edward.

Charakterystyka osób noszących imię Edwarda

Edwarda to kobieta, która sprawia wrażenie zamkniętej w sobie. Często żyje we własnym świecie i cóż, nie jest duszą towarzystwa. Woli spędzić wieczór w domu niż w dużym gronie znajomych. Nie przejmuje się samotnością, bowiem chętnie spędza chwilę nad książkami Preferuje spokojne rozrywki i nigdy nie rzuca się w wir przygód. Choć zdaje się, że twardo stąpa po ziemi, to jednak bywa również niepoprawną marzycielką. Często marzy o wielkiej miłości, ponieważ jest wielką miłośniczką romantycznych powieści.

Choć nie należy do dusz towarzystwa, to jednak może pochwalić się małym gronem znajomych. Dużą wagę przykłada do dobrych relacji z najbliższymi. Zdarza się, że nawiązuje przyjaźnie na całe życie. Jest bardzo wierna, bowiem uważa, że przyjaźń i miłość to są ponadczasowe wartości. Należy przy tym do honorowych osób, dla których wartości moralne są sprawą pierwszorzędną. Dlatego nigdy nie zdarza się, że ucieka do kłamstwa lub oszustwa.

Edwarda jest również altruistką, która chętnie pomaga innym. Uwielbia nieść bezinteresowną pomoc i często przypomina cichego anioła. Nie oczekuje żadnego podziękowania i dlatego każdy jej czyn wypływa z prosto serca. Edwarda swoją postawą wzbudza wielki szacunek oraz podziw otoczenia. Ale zazwyczaj nie cierpi znajdować się w centrum wydarzeń i najchętniej zajmuje dwuplanowe rolę.

W pracy wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Chętnie wywiązuje się ze wszystkich obowiązków i dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Jednak nie wspina się za wszelką cenę po szczeblach kariery i na pierwszym miejscu stawia uczucia innych. Często pomaga innym, lecz zdarza się, że przekracza pewne granice i cóż, bywa, że wyręcza innych w ich obowiązkach.

W miłości Edwarda poszukuje partnera odpowiedzialnego oraz o dobrym sercu. Nie jest zwolenniczką szalonych romansów, lecz czeka na prawdziwą miłość. Zazwyczaj angażuje się całkowicie w daną relację i niestety, ale tak jak mocno kocha, to również tak cierpi. Wierzy w serce człowieka i bywa, że płaci za to słoną cenę. Ale gdy na swojej drodze spotka odpowiedniego mężczyznę, to potrafi stworzyć szczęśliwy związek. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i dlatego jej domownicy nie mogą narzekać na brak zainteresowania z jej strony. Jest przy tym wierną partnerką, której dobroć rozgrzewa serca najbliższych.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce pod wpływem angielskim. W języku staroangielskim słowo ead oznacza "pomyślność, dobrobyt, szczęście" lub „obrońca”.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.