Imieniny Edwina

👨 Edwin ♂️

Do najbliższych imienin Edwina zostało 101 dni, czyli 3 miesiące i 9 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Edwin obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 4 października (piątek) i 12 października (sobota).

Pochodzenie imienia

Edwin to imię męskie pochodzenia germańskiego. Imię wywodzi się od słowa oznaczającego "pomyślność", "szczęście" lub "przyjaciel".

Charakterystyka osób noszących imię Edwin

Edwin to mężczyzna, który już od wczesnych lat przykłada dużą wagę do wartości moralnych. Sprawia wrażenie człowieka honorowego, szczególnie, że on zawsze kieruje się sprawiedliwością oraz uczciwością. Edwin to osoba o wyjątkowej kulturze i wyszukanych manierach. Często wzbudza powszechnie zainteresowanie, bowiem oprócz wymienionych zalet, posiada urok osobisty, zjednujący wartościowych przyjaciół.

Edwin lubi otaczać się pięknymi przedmiotami i dużą wagę przykłada do estetyki. Niestety, ale może mieć tendencję do nadmiernego dbania o wygląd, zaniedbując przy tym rozwój osobisty. Jednak zazwyczaj Edwin posiada artystyczną duszę, która ujawnia się w trakcie kreatywnych oraz twórczych działań. Lubi tworzyć i to w sztuce odnajduje drogę do spełnienia. Nie jest samotnikiem, lecz chętnie otacza się bliższymi oraz dalszymi znajomymi. Nieraz zaskakuje otoczenie swoimi głębokimi refleksjami dotyczącymi życia. Chętnie pomaga innym, lecz nie zawsze angażuje się w najróżniejsze działania społeczne. Zazwyczaj cierpi na brak wolnego czasu, bowiem nie wie czym jest nuda i prawie zawsze zajęty jest praktycznymi lub artystycznymi czynnościami.

W pracy zawodowej, Edwin wyróżnia się sumiennością oraz wielką pracowitością. Chętnie wykonuje swoje obowiązki, ale zazwyczaj szuka stanowisk związanych z twórczym oraz kreatywnym działaniem. To mężczyzna, który ma prostą drogę do osiągnięcia wielkiego sukcesu i cóż, zazwyczaj może pochwalić się zdobytymi szczytami. Jednak wśród współpracowników zachowuje się z pełną skromnością i raczej nie przechwala się swoimi zaszczytami. Ale to nie oznacza, że nie przykłada wagi do kariery, bowiem słynie ze swoich ambitnych planów. Często może okazać się, że posiada duży talent biznesowy i to własna działalność, sprawi, że Edwin odkryje swój sens życia. Ale należy przyznać, że potrafi pogodzić różne dziedziny życia i nie zdarza się, aby zaniedbywał rodzinę.

W życiu miłosnym, Edwin poszukuje kobiety o podobnym do niego charakterze. Marzy o pięknej i mądrej partnerce, z którą mógłby spędzić całe życie. Jest wyjątkowo dobrym partnerem, gdyż potrafi zadbać o zaspokojenie potrzeb rodziny. A dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu i nieraz gotowy jest do wielkich poświęceń.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Edwin, król. Patron urodził się w drugiej połowie VI wieku, zaś młodzieńcze lata spędził na wygnaniu. Po odzyskaniu władzy musiał walczyć o swoje królestwo. Pozycję Edwina umacniał sojusz z królem Kentu, św. Etelbertem. Edwin przyjął chrzest w roku 627 z rąk św. Paulina z Yorku. Po jego śmierci, ciało króla złożono w opactwie w Whitby, a jego doroczną pamiątkę wyznaczono na 12 października.

Ciekawostki

Imię to we wczesnych dziejach Polski nie występowało. Pojawiło się dopiero wraz z wpływami angielskimi na początku XIX wieku. Imię to nosił jeden z książąt Druckich-Lubeckich.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.