Imieniny Eleny

👩 Elena ♀️

Do najbliższych imienin Eleny zostało 257 dni, czyli 8 miesięcy i 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Elena obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 marca (niedziela) i 22 maja (czwartek).

Pochodzenie imienia

Imię to jest greckim odpowiednikiem polskiego imienia Helena.

Charakterystyka osób noszących imię Elena

Elena to kobieta, która wyróżnia się zdolnościami kierowniczymi. Chętnie narzuca innym swoją wolę i bywa, że nie zwraca uwagi na otoczenie. Uwielbia kierować innymi i cóż, zajmuje tylko kierownicze stanowiska. Chętnie dominuje nad innymi i niezachwianie wierzy w swoje racje. Odznacza się twardym charakterem i dlatego nic ani ni nikt nie zmusi jej do zmiany swoich poglądów. Wzbudza respekt oraz szacunek otoczenia. Nie jest zbytnio towarzyska, bowiem zazwyczaj nie ma czasu na zawieranie głębszych znajomości. Nie należy również do rodzinnych osób i raczej decyduje się na założenie własnej rodziny w późniejszym wieku.

Elena jest bezkompromisową osobą. Nie rezygnuje z własnego szczęścia, ale stara się zdobyć jak najwięcej. Zawsze osiąga swoje cele i dlatego nie cierpi wszelkich porażek. Każdą porażkę traktuje, jako osobistą klęskę i nie potrafi wziąć się w garść. Długo rozpamiętuje popełnione błędy i bywa, że obwinia innych za swoje niepowodzenie.

Elena jest indywidualistką, która ponad wszystko stawia wolność. Jest niezależna w każdej dziedzinie życie i nie pozwoli nikomu na podporządkowanie jej woli. Zawsze działa według własnych przekonań i dlatego niektórzy twierdzą, że jest zbyt uparta i ambitna. Ale to prawda, że wyróżnia się wysokimi aspiracjami, bowiem zna swoją wartość i wie, że może wiele osiągnąć w życiu.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz wytrwałością. Nie rezygnuje z obranej drogi, ale podąża swoimi ścieżkami. Lubi rywalizację i zawsze dąży do osiągnięcia sukcesu. Niestety, ale wspina się po szczeblach kariery po przysłowiowych trupach i nie zwraca żadnej uwagi na emocje współpracowników. I cóż, również nie rozumie pretensji otoczenia i uważa, że wszelkie krytyczne opinie pod jej adresem wypływają z zazdrości.
W miłości poszukuje zaradnego oraz pracowitego partnera. Jest typową materialistką i dlatego zwraca uwagę na spryt życiowy mężczyzny. Jednak należy przyznać, że jest wierną oraz lojalną partnerką, która potrafi stworzyć szczęśliwy dom. Ale pod warunkiem, że partner nie będzie próbował zdominować jej woli i nie ograniczy jej poczucia wolności.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIII wieku, początkowo w formie Helena. Pierwsza wzmianka o imieniu Elena pochodzi z 1265 roku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.